Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 01:27

Україна хоче домовлятися з ЄС про участь в антипіратській операції


Міністр закордонних справ України надіслав листа верховному представникові Європейського Союзу з закордонних справ і політики безпеки про те, що Україна вирішила приєднатися до військово-морської операції Євросоюзу на протидію піратстству біля узбережжя Сомалі, повідомила в четвер прес-служба МЗС.

Петро Порошенко пропонує Катрін Аштон провести ближчим часом переговори про практичні аспекти участі України в операції Atalanta військово-морського з’єднання ЄС EU Navfor.

У середу Президент Віктор Ющенко своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони ще від 20 листопада минулого року про участь України в цій операції.

Тоді Петро Порошенко повідомляв, що РНБО вирішила надіслати до цієї операції до 30 осіб, зокрема, бійців спецпідрозділу «Альфа» Служби безпеки України.

На початку грудня голова СБУ Валентин Наливайченко повідомив, що 25 бійців «Альфи» вже підготовані до участі в операції ЄС. За його словами, вони вже відпрацювали необхідні питання безпосередньо «на місці», побувавши в Сомалі і в сусідній Кенії.

А нині, в четвер, про готовність узяти участь в операції заявили і в командуванні Військово-морських сил України – наприклад, надавши корабель, підрозділ сил спецпризначення або морської піхоти, а в разі потреби й вертоліт чи літак морської авіації.

Та для реальної участі українців у цій операції необхідне рішення Верховної Ради про відправлення контингенту поза межі України, а також рішення Євросоюзу про участь країни з-поза меж ЄС.

Українські моряки останнім часом часто стають заручниками нападів піратів поблизу узбережжя Сомалі.

Recommended

XS
SM
MD
LG