Доступність посилання

ТОП новини

ЄС може погодитися запровадити сканери тіла на вимогу США


Міністр внутрішніх справ Іспанії, яка нині головує в Євросоюзі, Альфредо Перес Рубалькаба заявив у четвер, що ЄС вирішуватиме, чи задовольняти прохання США встановити в європейських аеропортах сканери всього тіла пасажирів, після того, як вивчить вплив цих технологій на здоров’я і на питання приватності.

Європейська комісія нині вивчає ефективність таких сканерів і те, як їхнє використання відображається на здоров’ї пасажирів і можливому втручанні в їхнє приватне життя, сказав міністр.

Іспанія хоче, щоб Європейський Союз розробив спільну політику щодо використання таких сканерів, які здатні «роздягати» людину, зображаючи її без одягу, при чому видно все, що може бути сховане під одягом.

Нині єдиного ставлення до них у ЄС немає. Велика Британія й Нідерланди вже встановили цю техніку в деяких аеропортах, Франція й Італія оголосили, що випробовують її, Чехія висловилася на підтримку сканерів, але інші країни ЄС наразі переважно проти чи не мають певної думки. Зокрема, Німеччина й Іспанія дали знати, що підуть на встановлення сканерів тільки за рішенням усього Євросоюзу.

Запровадити ці сканери закликають Сполучені Штати Америки, які в себе прискорили їхнє встановлення після невдалої спроби підірвати літак 25 грудня, коли нападник зумів пронести вибухові речовини в літак у своїй спідній білизні.
XS
SM
MD
LG