Доступність посилання

ТОП новини

Україна відзначає День Соборності


Президент Віктор Ющенко вказав на важливість Акту соборності для сучасної України. «Значення цієї події виходить далеко за рамки політичного і навіть історичного виміру. У ньому сконцентровано потужний національний, моральний і духовний зміст», – мовиться у повідомлені на офіційному сайті Президента.

22 січня 1919 року УНР і ЗУНР підписали Акт соборності. Акт Злуки об’єднав Українську та Західноукраїнську Народні Республіки і знову постала єдина Українська держава.

За словами Глави держави, незважаючи на століття неволі і роз’єднаності між ворогуючими імперіями, українці виявили колосальну життєву силу і довели світу, що ніхто і ніщо не може скорити єдиний народ, який прагне до свободи і гарного життя у власній державі.

Віктор Ющенко закликав українців берегти єдність країни як найвищу цінність.

З нагоди Дня Соборності Президент Віктор Ющенко поклав квіти до пам’ятників Тарасові Шевченку та Михайлові Грушевському в Києві.

День Соборності встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 21 січня 1999 року, після 2005 року проголошення Акта Злуки почало відзначатися на державному рівні.
XS
SM
MD
LG