Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 23:22

Ющенко присвоїв звання Героя України Бандері


Президент Віктор Ющенко присвоїв звання Героя України провідникові ОУН Степанові Бандері.

Виступаючи сьогодні з промовою з нагоди Дня Соборності у Національній опері України, Віктор Ющенко повідомив, що підписав указ про це.

Нагороду з рук Президента отримав онук Степана Бандери – Степан Бандера.

Як мовиться в оприлюдненому сьогодні ж на сайті Президента указі, датованому 20 січня, провідник Організації українських націоналістів Степан Бандера удостоєний звання Героя України та ордена Держави посмертно «за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву у боротьбі за незалежну Українську державу».

Раніше на адресу Віктора Ющенка не раз висловлювали нарікання, що він дотепер не удостоював Степана Бандеру звання Героя України.

Натомість у проросійських колах Президента застерігали від такого кроку.

Степан Бандера (1909–1959) був одним із керівників Організації українських націоналістів (ОУН), а згодом очолив Організацію українських націоналістів (бандерівців), або ж Організацію українських націоналістів (революційну) – ОУН(б) чи ОУН(р).

На початку Другої світової війни Бандера нетривалий час ішов на співпрацю з нацистами, сподіваючись використати їх для створення незалежної української держави.

Та після проголошення Акту відновлення Української держави на окупованій українській території він був арештований нацистами і кілька років відбув у концтаборі Заксенгаузен.

Створена ОУН(б) Українська повстанська армія (УПА) відтак воювала і проти нацистських, і проти радянських окупантів.

1959 року Степана Бандеру вбив у Мюнхені агент радянського Комітету державної безпеки.

Діяльність Бандери стала важливою частиною українського національно-визвольного руху 20-го століття, а його ім’я стало одним із символів цього руху.

В інтерв’ю Радіо Свобода онук діяча, Степан Бандера, назвав час нагородження «найбільш оптимальним ваірантом», бо Президент вирішив це зробити поза рамками політичної виборчої кампанії.

«Хоча для мене це була несподіванка, але Президент, я думаю мудро вчинив в цьому плані, бо міг це зробити раніше, але це би сприйнялося як спроба завоювати виборця, а це він зробив як Президент», – сказав онук.

Прес-служба Партії регіонів заявила, що визнання Степана Бандери Героєм України є ще одним кроком до розколу української держави. Онук Бандери відкидає такі висновки. За його словами, нещодавно він пропонував цій політчиній силі провести просвітницьку кампанію про дільяність родини Бандери, але отримав відмову. «Наскільки я розумію, то там немає зацікавлення, щоб сприяти порозумінню. На превеликий жаль, існує багато міфів, які далі озвучують певні полтики, це міфи з радянських часів», – сказав він.

Recommended

XS
SM
MD
LG