Доступність посилання

ТОП новини

Вулиця Квітки Цісик буде у Львові


Квітка Цісик

Львів – Пам’ять про незабутню Квітку Цісик сьогодні вшанували у Львові. На будинку, де мешкала її родина, встановили меморіальну таблицю пам’яті. А невдовзі одну з львівських вулиць назвуть іменем відомої американської співачки українського походження, чий голос зачаровував і зачаровує мільйони шанувальників її таланту.

Кожен, хто проходитиме тепер вулицею Глибока і звертатиме увагу на меморіальну табличку на будинку номер 8, неодмінно згадає неповторний голос Квітки Цісик, пісні, які знає у її виконанні.

«Що це за акція?» – запитували перехожі львів’яни під час відкриття меморіальної таблиці. Почувши ім’я Квітки на обличчях людей з’являлась усмішка.

Квітка мріяла про концерт у Львові

Квітка Цісик була у Львові з мамою на початку 80-х, але вона так і не заспівала на сцені у місті, де на Глибокій до 1944 року мешкали її дідусь, бабуня, мама і менший мамин брат Василь – відома у Львові інтелігентна родина Левів.

Відкриття меморіальної таблички
Батьки Квітки планували одружитись і побрались у Криниці, що нині на теренах Польщі, а звідти виїхали ло Німеччини, де у Мюнхені народилась сестра Квітки – Марія. Довгою була дорога Цісиків до США. Там у 1953 році народилась Квітка, яку змалку батько навчав музики. Вона навчалась у Нью-Йоркській консерваторії, де опанувала вокальну техніку і майстерність, відшліфувала своє неповторне сопрано.

Христина Лев, двоюрідна сестра Квітки Цісик, зумисно приїхала у Львів із Нью-Йорка на відкриття меморіальної таблиці. Адже саме у цьому будинку мешкав її батько.

«Це дуже близько і приємно мені, зворушливо, що у Львові пам’ятають Квітку Цісик, і встановили меморіальну таблицю, присвяченій моїй родині. Тут жили мої рідні. Ми тішимось, що це відбувається. Хоч вона (Квітка) тільки раз була у Львові. Вона дуже хотіла сюди приїхати з концертом. Але захворіла і вже не могла. Квітку пам’ятають і люблять в Україні, я це знаю», – зворушливо зауважила Христина Лев.

Колискові Квітки Цісик заспівають українські виконавці

Квітка Цісик за життя видала десятки дисків і платівок. Вона записала кілька пісень до голлівудського фільму «Ти світло мого життя». Перший диск «Квітка» побачив світ 30 років тому, через 9 років вийшов другий диск «Два кольори». Власне ці два диски зібрали чимало нагород у Канаді, а в 1990 році були номіновані на «Греммі».

Квітка Цісик не встигла реалізувати свою мрію, записати альбом із колисковими для дітей. Її серце перестало битись 29 березня 1998 року. Вона не дожила до свого 45 річчя 5 днів. Життя їй забрала страшна недуга – рак грудей.

Музикант, продюсер зі США Алекс Гутмахер познайомився з Квіткою у шпиталі, де вона лікувалась. І лише у 2006 році він вперше почув пісню у виконанні Квітки Цісик і був приголомшений. Алекс Гутмахер пообіцяв у Львові, що кілька відомих українських співаків запишуть колискові Квітки на студії її чоловіка у Нью-Йорку. Алекс ініціював два роки тому українсько-американський проект, присвячений Квітці.

«Це моя місія у житті і я це буду робити, буду працювати над проектом, бо Квітку мають чути», – наголосив Алекс Гутмахер.

У Львові одну із нових вулиць назвуть іменем Квітки Цісик.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG