Доступність посилання

ТОП новини

Луценко: звинувачення міліції щодо видачі печатки ВАСУ – безпідставні


Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявляє, що дій міліції в питанні видачі Миколі Сірошу копії печатки Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) є правомірними.

«Прокуратура вважає, що якоїсь частини документів для виготовлення копії печатки було недостатньо, нехай слідство це встановить. Хочу наголосити, що ця печатка не ставиться на рішенні суду. Ця печатка потрібна для адміністративної та господарської роботи. І політичні баталії навколо неї, з моєї точки зору, безпідставні», – заявив сьогодні керівник МВС у Яремчі Івано-Франківської області.

За словами Юрія Луценка, його підлеглі діяли правильно і в рамках закону. При цьому він запевнив, що якщо прокуратура встановить будь-які порушення, то винних притягнуть до відповідальності. «Але я тут, чесно кажучи, не бачу предмету для кримінального переслідування», – додав він.

12 січня в оголошенні, розміщеному в газеті «Урядовий кур'єр», йшлося про втрату гербової печатки ВАСУ. Оголошення підписав Микола Сірош, посаду якого вказували в газеті як виконувача обов'язків голови ВАСУ. Пізніше голова ВАСУ Олександр Пасенюк спростував інформацію про втрату гербової печатки суду.

При цьому до МВС надійшла заява від Миколи Сіроша, в якій він просив виготовити дублікат печатки у зв'язку із втратою оригіналу. Заяву було розглянуто та задоволено, дублікат печатки виготовив відповідний департамент МВС.

Проте прокуратура Києва почала розслідувати кримінальну справу стосовно посадових осіб департаменту громадської безпеки МВС України за зловживання службовим становищем під час виготовлення дублікату печатки ВАСУ.

Термін повноважень голови Вищого адміністративного суду України – п'ять років. 21 грудня 2009 закінчився 5-річний термін повноважень Олександра Пасенюка на посаді голови ВАСУ. Конференція суддів адміністративних судів України, яка відбулася 24 грудня доручила Олександру Пасенюку виконувати обов'язки голови ВАСУ до призначення нового керівника.

А раніше перший заступник голови ВАСУ Микола Сірош видав службове розпорядження, у якому призначив себе виконувачем обов'язків голови ВАСУ у зв'язку із закінченням терміну повноважень Олександра Пасенюка.
XS
SM
MD
LG