Доступність посилання

ТОП новини

Землетрус у Гаїті понизив рейтинги голови європейської дипломатії Кетрін Аштон


Кетрін Аштон

Брюссель – На сьогоднішній, першій у цьому році зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, домінуватиме тема допомоги Гаїті. Для Кетрін Аштон, яка нещодавно обійняла пост Верховного представника із зовнішньої та безпекової політики співдружності, це буде перша офіційна нарада та нагода довести свої лідерські таланти. Адже останніми днями баронеса Аштон, яку ще неофіційно називають «міністром закордонних справ ЄС», потрапила під вогонь критики. Їй докоряють у зволіканні, недалекоглядності та низькій ефективності Європи з огляду на події у Гаїті.

Своє перше офіційне керівництво Радою голів зовнішньополітичних відомств країн Євросоюзу Кетрін Аштон, вочевидь, використає насамперед для покращення свого власного іміджу.

Недалекоглядність, повільна координація дій і, головне, відсутність самої пані Аштон перед камерами на тлі зруйнованого землетрусом Гаїті... Ось тільки частина критичних зауважень, що лунають зусібіч на адресу нового Верховного представника ЄС із зовнішньої політики. «Тим часом, коли рятувальні дії на Гаїті майже на сто відсотків пов’язують зі США, про допомогу Європейського Союзу майже ніде не згадують». Так, наприклад, невдоволено коментували роботу пані Аштон представники Європарламенту.

«Я не медик і не пожежниця»

Особливо гостро реагують критики на той факт, що за час після трагічного землетрусу, нога цього координатора зовнішньої політики ЄС ще не ступала на гаїтянську землю. «Я не медик і не пожежниця», – виправдовувала Кетрін Аштон свій візит не до Гаїті, а до Сполучених Штатів, здійснений два дні тому.

«Європейський Союз дуже прагне тісніше працювати зі Сполученими Штатами та у рамках Об’єднаних Націй, щоб підтримати Гаїті у майбутньому. Чимало слід зробити тепер, але ще більше – у майбутньому. Звичайно, поміж існуючими (міжнародними) проблемами, одним із найважливіших є Іран. Ми прагнемо до діалогу, бо шість років роботи у цьому напрямку мого попередника Хав’єра Солани не принесли бажаного результату. Тому тепер слід визначити, що нам ще слід зробити», – заявила у Вашингтоні баронеса Кетрін Аштон.

Саме там, зустрівшись із держсекретарем США Гілларі Клінтон та генсекретарем ООН Пан Ґі Муном голова європейської дипломатії з’ясовувала можливу подальшу стратегію і щодо Гаїті, і щодо таких складних питань, як проблеми Афганістану, боротьбу проти терористичних осередків у Ємені чи об’єднані військово-морські місії проти сомалійських піратів.

Всі ці теми будуть сьогодні у робочому списку переговорів європейських дипломатів у Брюсселі. Європейці мають долучити анонсовані раніше 430 мільйонів євро допомоги потерпілим від землетрусу на Гаїті. Серед іншого, вони також розглядатимуть кроки ЄС щодо погіршення політичного клімату в Боснії та Герцеговині й питання членства Сербії у Європейській співдружності.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG