Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 16:56

Німеччина наполягає на новій стратегії для Афганістану


Німеччина – За кілька днів до початку в Лондоні міжнародної конференції з проблем Афганістану з Німеччини надійшли повідомлення про можливе збільшення контингенту бундесверу. За даними ЗМІ, Берлін планує відрядити до кризового регіону ще додатково 500 вояків і зосередити зусилля на підготовці афганських сил безпеки.

Досі Німеччина могла тримати в Афганістані 4500 військових. Сполучені Штати закликають союзників збільшити військову присутність в регіоні. Цілком імовірно, що Берлін, принаймні частково, задовольнить таку вимогу Вашингтона.

Німецькому виданню «Райніше Пост» стало відомо, що канцлер Німеччини Анґела Меркель, міністр оборони Карл-Теодор цу Ґутенберґ і міністр закордонних справ Ґідо Вестервеллє дійшли між собою згоди про збільшення контингенту бундесверу на 500 осіб.

У центрі уваги цивільна відбудова

Водночас, як повідомляється, Німеччина пов’язує такий крок з певними передумовами, а саме – зміною стратегії в Афганістані. «Я гадаю, що ми лише тоді матимемо успіх в Афганістані, якщо ми підтримуватимемо, як безпеку, так і цивільну відбудову, – наголосив міністр закордонних справ Німеччини Вестервеллє в одному зі своїх інтерв’ю. – Ми повинні надавати військову підтримку цьому процесові, але в центрі уваги повинна перебувати цивільна відбудова».

На думку керівника оборонного відомства Ґутенберґа, збільшення чисельності контингенту не означає збільшення бойових підрозділів. Як очікується, структуру контингенту бундесверу в Афганістані змінять так, щоб можна було посилити підготовку місцевих сил безпеки.

Саме про стратегію в Афганістані і йтиметься під час міжнародної конференції, яка цього тижня відбудеться в Лондоні. Канцлер Німеччини Анґела Меркель сподівається, що союзникам вдасться розробити нову загальну концепцію стосовно подальших дій на Гіндукуші. На її переконання, мета повинна полягати в тому, аби «крок за кроком» передати всю відповідальність афганському уряду.

Опозиція за конкретні терміни виведення військ

Опозиція в Німеччині вимагає вже замислитися над виведенням вояків бундесверу з Афганістану. Соціал-демократи, зокрема, вимагають обмежити перебування німецьких військових у цій країні 2015 роком. Німецький міністр оборони відкинув такі вимоги. «Називати вже зараз остаточний термін виведення військ – не розумно. Важливо сформулювати перспективу виводу військ, можна навіть визначити часовий термін для початку процесу виведення військ. Але називати кінцеву дату не варто, оскільки тоді ми литимемо воду не на той млин», – сказав Ґутенберґ.

Цікава ініціатива цими днями надійшла від міністра закордонних справ Німеччини. Вестервеллє висловився за спеціальну програму для поміркованих талібів. На його думку, багато хто обрав помилковий шлях через економічні причини, а не через переконання. Такі люди та їхні родини повинні отримати перспективу, якщо вони відмовляться від збройного опору, вважає німецький міністр. Однак спецслужби в Кабулі скептично поставилися до такої пропозиції.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG