Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 15:59

Представник ВООЗ: пандемія грипу A/H1N1 ще не завершилася


Спеціальний радник з питань пандемічного грипу генерального директора Всесвітньої організації охорони здоров’я Кейї Фукуда заявляє, що пандемія грипу A/H1N1 у світі ще не завершилася. Про це він заявив сьогодні у Страсбурзі під час публічних слухань, організованих Соціальним комітетом Парламентської асамблеї Ради Європи.

Представник ВООЗ також відкинув усі звинувачення на адресу організації щодо фальсифікацій та можливого конфлікту інтересів у радників ВООЗ.

За його словами, рекомендації щодо оголошення пандемії були схвалені спеціальним комітетом радників, до якого входили представники восьми країн світу, серед яких Австралія, Канада, Чилі, США.

Представник групи Європейських виробників вакцин, що об’єднує найбільших виробників вакцин в Європі і створена в складі Європейської федерації фармацевтичної промисловості та асоціацій, доктор Люк Хессель також відкинув звинувачення в тому, що виробники вакцин впливали на рішення ВООЗ про оголошення пандемії грипу з метою отримання надприбутків.

«Поки зарано спекулювати на темі окупності... Фармацевтична промисловість зробила значні інвестиції, і ці інвестиції були зроблені на власний ризик», – сказав Хессель.

У ході слухань депутати-члени Комітету звернули увагу на те, що оголошена пандемія грипу викликала паніку у населення всієї Земної кулі, а також на той факт, що в 2009 році ВООЗ змінила визначення пандемії.

Представник ВООЗ Фукуда увідповідь на це заявив, що Організація змінила не саме значення терміну «пандемія», а механізми визначення пандемії, які, за його словами, дають можливість професіоналам краще оцінити те, що відбувається.

Член Парламентської Асамблеї Ради Європи Вольфганг Водарг, ініціатор проведення слухань з питання «фальшивої пандемії» грипу в ПАРЄ, залишився незадоволеним поясненнями представників ВООЗ та фармацевтичної промисловості.

«З того, що я почув від представника ВООЗ, я став ще більше побоюватися і тривожитися. Не було сказано, що пандемія завершилася, не було пояснено, чому саме ВООЗ в 2009 році вирішила змінити визначення пандемії», – сказав депутат. За його словами, на сьогодні багато фармацевтичних компаній дають гроші державним науковим інститутам для проведення досліджень, що у підсумку може впливати на схвалення рішень органами державної влади.

25 січня ПАРЄ відмовилася провести дебати за терміновою процедурою щодо «фальшивої пандемії» грипу A/H1N1, вирішивши, що необхідно підготувати звичайну доповідь з цього питання для його кращого вивчення.

Слухання в Раді Європи ініціював відомий епідеміолог Вольфганг Водарг. Він запропонував Раді Європи розслідувати діяльність фармацевтичних компаній, які, за його словами, заради збільшення власних прибутків сильно перебільшили ступінь загрози свинячого грипу.

Recommended

XS
SM
MD
LG