Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 00:03

Парламентська комісія Франції рекомендує обмежити носіння чадри


Жінка на вулиці французького Ліону, 25 січня 2010 рік

Прага – Парламентська комісія Франції рекомендувала часткову заборону на носіння мусульманських спеціальних хусток для жінок, хіджабу або чадри. Це рішення також підтримує і президент країни Ніколя Саркозі, котрий вважає таку традицію для Франції неприйнятною, бо це, на його думку, є прояв релігійної дискримінації. Очікують, що парламент Франції ухвалить навесні спеціальний закон щодо носіння хіджабів, котрий заборонить жінкам-мусульманкам носити його у громадських місцях.

Сьогодні парламентська комісія Франції оприлюднює, після півроку слухань, свої висновки щодо заборони публічного носіння жінками-мусульманками чадри, яка повністю закриває обличчя. Майже 200-сторінкова доповідь парламентської комісії містить 18 рекомендацій щодо заборони носіння чадри, яка повністю закриває обличчя, у громадських місцях, включно з лікарнями, школами чи на транспорті.

Така заборона вимагатиме показувати обличчя при вході до установи чи закладу і зберігати його відкритим під час всього часу перебування у громадському приміщенні. Недотримання цього правила може призвести, щонайменше, до відмови у наданні послуг тій особі, котра носить закриту чадру. Це стосується, насамперед, надання послуг державними установами.

Про заборону чадри для приватних установ і на вулиці не йдеться

У рекомендаціях французьких парламентарів ні слова немає про заборону носіння чадри у приватних місцях чи на вулицях. У Франції, за оцінками експертів, проживає до 5 мільйонів мусульман, і це найбільше, у пропорційному відношенні до всього населення країни, у Європі. За даними поліції Франції, лише до двоґ тисяч жінок-мусульманок носять повністю закриту чадру.

Парламентська комісія з 32 депутатів у своїх рекомендаціях посилається на права рівності для чоловіків і жінок та рівності перед світськими законами держави, тут також йдеться про вимогу ввести заборони на проживання і отримання громадянства для носіїв видимих ознак «радикальної релігійної практики». Слухання з приводу цього розпочалися після того, як у червні минулого року президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що будь-яке закрите чадрою обличчя не буде вітатися у Франції. «Чадра – це не релігійний атрибут, це знак покори, це знак підпорядкування. Я хочу наголосити на цьому публічно, що таке не буде вітатися на території Французької Республіки», – зазначив Саркозі.

Більшість французів підтримують таке нововведення, вони вважають заборону публічного носіння повністю закритої чадри запобіжником проти екстремізму, проти образи гендерної рівності, проти зневажання світського способу життя Франції.

Хоча чимало мусульманських лідерів заявляють, що такі дії французької влади є посяганням на релігійні почуття мусульман. Ще не зовсім зрозуміло, чи ухвалить парламент Франції такі рекомендації свої депутатів і невідомо, коли це може статися. У всякому разі, як стверджують експерти, до березневих місцевих виборів нічого не буде.

У Франції вже діє закон від 2004 року, який забороняє носіння хусток і будь-яких «помітних» релігійних символів у державних школах. Ісламську вуаль обмежили в школах Великої Британії, Бельгія частково забороняє носити закриту чадру в деяких громадських місцях і на вулицях. Але поки-що жодна європейська країна не вводила якихось тотальних законодавчих обмежень для носіння закритої чадри, хоча ці питання дискутувалися у Нідерландах, Данії, Австрії.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG