Доступність посилання

ТОП новини
23 Травень 2019, Київ 22:30

Меркель ознайомила Карзая з новою стратегією для Афганістану


Президент Афганістану Хамід Карзай і канцлер Німеччини Анґела Меркель. Берлін, 27 січня 2010 року

Німеччина – Афганський президент Хамід Карзай відвідав Німеччину. Під час зустрічей у Берліні його ознайомили з новою стратегією німецького уряду, яка передбачає поступову передачу відповідальності за ситуацію в Афганістані в руки самих афганців.

У центрі стратегії перебуває посилена підготовка афганських сил безпеки. Для цього Німеччина готова відправити до Афганістану додатково 850 вояків. Нині контингент бундесверу на афганських теренах нараховує 4500 військових. Підрозділи бундесверу дислоковані на півночі Афганістану. Планується збільшити й кількість німецьких поліцейських із 123 до 200 осіб.

Етап передачі відповідальності

«Ми підтримуємо заяву президента Карзая про те, що до 2014 року ми матимемо таку ситуацію, коли Афганістан сам гарантуватиме свою безпеку», – сказала Меркель. У Німеччині розраховують, що вже цього року окремі регіони, де панує мир, перейдуть у відповідальність афганського уряду.

2011 року німці хотіли б розпочати поступове скорочення чисельності власного контингенту в Афганістані. А можливу точну дату повного виводу військ ніхто називати не хоче, оскільки це може лише зіграти на руку талібів. Натомість усередині німецького контингенту планується провести реструктуризацію – замінити бойові підрозділи військовими інструкторами.

Ризики лишаються

Слід визнати, що, змінивши стратегію, навряд чи вдасться уникнути жертв. Німецькі інструктори не тільки ділитимуться досвідом із афганськими колегами, але й супроводжуватимуть їх під час виконання обов’язків. Таким чином зростає ризик стати мішенню для терористів.

«Ми повинні нагадати німецьким громадянам, що служба в Афганістані є небезпечною справою. І хоча ми цього не бажаємо, але в Афганістані солдати можуть загинути або зазнати поранень», – застеріг міністр оборони Німеччини Карл-Теодор цу Ґутенберґ.

Крім того, Німеччина готова виділити 50 мільйонів євро на так звану програму реінтеграції. Таким чином повстанцям хочуть запропонувати альтернативу терористичній боротьбі.

Афганці теж повинні виконати свої зобов’язання

Із такою концепцією міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервеллє в четвер відправиться до Лондона на міжнародну конференцію з питань Афганістану. Якщо її там підтримають, то через місяць пропозиції уряду винесуть на голосування в Бундестазі.

У Берліні канцлер Анґела Меркель уже обговорила нову стратегію з Карзаєм, який по дорозі до Лондона завітав до німецької столиці. Вона нагадала афганському президенту, що й Кабул має виконати взяті на себе зобов’язання стосовно економічного розвитку й боротьби з корупцією. Меркель запевнила свого гостя, що й після остаточної передачі всієї відповідальності в руки афганців про цю країну не забудуть. За її словами, Афганістан підтримуватимуть і надалі, у тому числі й фінансово.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG