Доступність посилання

ТОП новини

Європейське майбутнє України за Тимошенко та Януковича


Київ – Він чи вона? Виборчі перегони вийшли на фінішну пряму, і вже менше як за два тижні українці мають обрати собі наступного Президента. У своїх програмах і Юлія Тимошенко, і Віктор Янукович декларують «побудову Європи в Україні». Якого ж європейського майбутнього варто очікувати від нового Президента?

Європейський Союз – це стандарти, норми та відповідний рівень життя, також це конкуренція, незалежна судова система та боротьба із корупцією. Щоб потрапити у цей клуб держав, Україна має здійснити низку перетворень усередині країни. І тільки після вдалих реформ двері в Європейський Союз відкриються.

Хто ж із двох кандидатів – Янукович чи Тимошенко – відкриватиме ці двері? Поки що можна напевно сказати, що майбутній Президент України в європейські двері буде стукати із перекладачем, адже жоден із двох кандидатів не володіє англійською.

Переможців першого туру об’єднує і те, що у передвиборчих програмах вони декларують співпрацю з ЄС. Але Тимошенко ставить перед собою мету – вступ України до Євросоюзу, а в Януковича – лише стратегічне партнерство.

Із Україною в серці, і з Європою в Україні

Попри те, що у програмах обох кандидатів написано майже одне і те ж, тобто, «побудова Європи в Україні», все ж Юлія Тимошенко сприймається, як більш проєвропейський політик, говорить експерт київського центру політичних досліджень та конфліктології Антон Фінько.

А плани Віктора Януковича політолог охарактеризував так: «Його мета – це G-20, тобто Двадцяти найрозвиненіших країн світу. До цієї двадцятки належить Туреччина, Росія, Бразилія, інші країни. В цьому велика відмінність його позиції від позиції колишніх помаранчевих політиків, які вважають, що модернізація України конче має здійснюватися через її вступ до того чи іншого інтеграційного чи міжнародного об’єднання».

Хто б не став Президентом, курс України не зміниться. В цьому переконаний науковий директор школи політичної аналітики НаУКМА Олексій Гарань. Він бачить два сценарії розвитку подій: «Навіть якщо ми отримаємо Президента Януковича, то наш геополітичний дрейф до Європи в кінцевому підсумку все одно не буде зупинений, він продовжиться. Тільки він буде з величезною кількістю зиґзаґів, буде більше скепсису з боку європейців. А якщо говорити про Тимошенко, то критики говорять, про те, що вона власне буде вертатися до такої багатовекторності Кучми».

В європейському майбутньому України чималу роль відіграватиме команда майбутнього Президента. Олексій Гарань погоджується, що в оточенні Юлії Тимошенко сильніший проєвропейський компонент. Окрім того, її особисті амбіції, на думку Гараня, штовхатимуть її до гарних відносин із ЄС та зближення з європейськими лідерами.

Слова словами?

Експерт Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії Олександр Палій зводить двох кандидатів до спільного знаменника. «Обидва кандидати будуть готові на відносно європейську риторику, але я, чесно кажучи, сумніваюся, що ці кандидати будуть готові на проведення якихось рішучих, радикальних реформ задля того, щоб цю риторику втілювати в життя», – зазначає пан Палій.

На думку оглядачів, після обранням нового Президента, в Україні на зміну євроромантиці прийде європрагматика. А переговори про створення зони вільної торгівлі триватимуть, незалежно від прізвища нового глави держави.
  • Зображення 16x9

    Ірина Туз

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2008 року. Вже рік готую  відеоматеріали для веб-сайту, тому часто доводиться переконувати людей, що Радіо Свобода - це більше, ніж радіо. Коли ж працюю в «класичному» радійному режимі, то особливо цікавлять теми євроінтеграції. Закінчила Лінгвістичний університет та Могилянську школу журналістики.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG