Доступність посилання

ТОП новини

Правоохоронці стверджують, що кримський міністр виявився без диплома і з чужим прізвищем


Сімферополь – Ще одного високопоставленого чиновника підозрюють у тому, що він використовує фальшивий диплом про вищу освіту. Днями Прокуратура Криму порушила кримінальну справу за фактом використання підробленого диплома про вищу освіту депутатом кримського парламенту Андрієм Сумцовим, який з лютого 2009 року керує Міністерством курортів і туризму автономії. За даними міліції, нинішній міністр до того ж раніше змінив прізвище.

Як повідомив кримський главк міліції, днями прокурор автономії Володимир Бойко порушив кримінальну справу за фактом використання підробленого диплома міністра і доручив проводити розслідування органам внутрішніх справ, які, власне, і виявили цей факт.

Торік Андрій Сумцов перед призначенням на посаду міністра надав диплом про закінчення 2006 року Київського національного університету ім. Т.Шевченка за фахом «Правознавство» і про присвоєння йому кваліфікації «Магістр права», але, за даними кримської міліції, диплом виявився виготовленим «на основі фотокомп’ютерних технологій».

Кримське управління МВС України стверджує, що документів, які б могли «підтвердити факт навчання та отримання диплома освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр права» Андрієм Сумцовим в університеті ім. Т.Шевченка не виявлено», інформації, яка б підтверджувала видачу йому диплома тут немає. За даними правоохоронців, в єдиній інформаційній базі даних Міністерства освіти і науки України немає відомостей про диплом, виданий на ім`я А.Сумцова, бланк диплома на поліграфічному комбінаті «Україна» не виготовлявся.

Крім того, начальник кримської міліції генерал Геннадій Москаль нещодавно також заявив, що міністр надав не тільки несправжній диплом магістра, а що у нього немає і документів бакалавра.

Чи відбудуться в Криму відставки високопосадовців?

Раніше кримський главк міліції попереджав керівників Верховної Ради і Ради міністрів Криму про те, що Андрій Сумцов не має вищої освіти, до того ж, після відкриття 1999 року проти нього кримінальної справи змінив прізвище і виїхав з місця постійного проживання. Тепер у повідомленні прес-служби кримського управління МВС висувається вимога про відставку усіх трьох високопосадовців – міністра, прем’єра і спікера.

Сам Андрій Сумцов відмовився коментувати повідомлення про порушення кримінальної справи про використання ним підробленого диплома. Він сказав журналістам, що не отримав відповідну постанову прокуратури, тож йому нічого говорити на цю тему. Разом з тим, він підтвердив, що 10 років тому змінив своє прізвище Жидик на жінчине – Сумцов. Причина цього – одруження, а не те, що проти нього розслідувалася кримінальна справа, як про це заявляв Геннадій Москаль.

Кримський спікер і прем’єр поки ніяк не прокоментували закиди і вимоги міліції, а от прес-секретар прокуратури автономії Наталія Бояркіна підтвердила, що кримінальна справа за фактом підробки диплома справді порушена.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG