Доступність посилання

ТОП новини

Рада не підтримала зміни до закону про вибори щодо голосування вдома


Верховна Рада не пiдтримала проекту змiн до закону про вибори, що регламентує голосування вдома i внесення виборцiв до спискiв у день голосування. Ухвалення вiдповiдного законопроекту за основу в четвер пiдтримали 190 народних депутатiв за необхiдних 226.

При цьому пропозицiю спiкера Володимира Литвина вiдправити на повторне перше читання цей документ пiдтримав 191 депутатiв.

Пiсля голосування спiкер парламенту повiдомив, що цей законопроект вiдхилений.

Документ пропонував встановити, що виборець, який за станом здоров’я просить дільничну виборчу комісію забезпечити йому голосування поза дільницею, зобов’язаний до відповідної заяви додати медичний документ.

Крім того, цим законопроектом передбачалося, що громадянин може подати скаргу на неточності в списках виборців у дільничну, окружну виборчу комісію або орган ведення державного реєстру виборців не пізніше ніж за 4 дні до дня голосування (зараз –¬ за 1 годину до закінчення голосування).

При цьому така скарга мала б розглядатися невідкладно, але не пізніше ніж за три дні до дня голосування.

Також пропонувалося встановити, що зміни до уточненого списку виборців на звичайній виборчій дільниці не можуть вноситися на підставі рішення дільничного виборчкому.

Крім того, законопроектом передбачалося, що скаргу на порушення, які мали місце в день виборів, має бути розглянуто не пізніше від дня, наступного після дня голосування (зараз –¬ не пізніше ніж за годину до закінчення голосування).

Сьогодні ж Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект, що виключає з закону «Про вибори Президента України» норму, відповідно до якої засідання виборчої комісії є повноважним, якщо в ньому бере участь не менш як 2/3 її складу.
XS
SM
MD
LG