Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 22:26

Янукович категорично проти компромісу з Тимошенко після виборів (європейська преса)


Прага – Низка впливових європейських видань розтиражували нові заяви Віктора Януковича, одного з головних кандидатів на перемогу в президентських перегонах в Україні. Серед них особливо виділяють заяву лідера Партії регіоні про виключення будь-якої можливості співпраці зі своєю головною суперницею Юлією Тимошенко після виборів Президента. У Європі також дивуються з нової політичної реклами на підтримку кандидатури Тимошенко на голосуванні 7 лютого, де фігурують польський прем’єр Туск, канцлер Німеччини Меркель і президент Франції Саркозі.


Російська «Нєзавісімая газета» інформує, що колишній посол Москви в Києві Віктор Черномирдін, а нині спецпредставник Кремля, прибув до Києва майже одночасно з новим послом Росії в Україні Михайлом Зурабовим. Газета зауважує, що ці два посли прибули до української столиці «з різними можливостями і завданнями». Насамперед, Росія хоче таким «подвійним дипломатичним ударом» випередити «США та Євросоюз і зайняти лідируючі позиції у питанні врегулювання ситуації», якщо вона знову, як у 2004 році, вийде з під контролю, з нормального русла. «Нєзавісімая газета» зауважує, що попередній оптимізм Черномирдіна з приводу розв’язки між Януковичем і Тимошенко зменшився, і сьогодні спецпосланець Кремля вже лише висловлює сподівання, «щоб усе обмежилося двома турами». Сам Черномирдін підтвердив, що заплановані його зустрічі з кандидатами, котрі вибули після першого туру президентських перегонів в Україні, але висловив сумнів у можливості його перемов із Тимошенко та Януковичем. Російське видання також висловлює припущення, про яке в Києві сьогодні активно говорять у кулуарах, – йдеться про угоди за посередництва росіян, коли Тимошенко стає Президентом із урізаними повноваженнями, а Янукович очолює уряд із широкими повноваженнями. Тут також наголошується, що Михайло Зурабов, очевидно, розпочне свою активну роботу вже після виборів і зосередиться на перспективі «продовження терміну базування російського Чорноморського флоту в Севастополі після 2017 року та «підвищенні статусу російської мови» в Україні.

Саме автор аналізу щодо майбутнього російсько-українських газових стосунків у «Москоу Таймз», британський експерт Саймон Пірані, ставить питання, за рахунок чого, здачі яких саме позицій з боку України, чи МВФ, чи скоріше Росія підуть на свідомі поступки Україні в газовому питанні, яке тримає за горло українську економіку. Йдеться також про те, що у 2010-му Україні доведеться заплатити за російський газ щонайменше до 10 мільярдів, і де ці гроші Київ зможе взяти. Пірані також наголошує на досить чітких заявах Януковича, що у разі його перемоги 7 лютого на президентських виборах, той обов’язково вимагатиме від «Газпрому» перегляду газових контрактів, де на 2010 рік, уже за формулою, передбачається ціна за російський газ для України, яка вища за європейську приблизно на 10 відсотків. Окрім того, зауважує Саймон Пірані, дамоклів меч російських штрафів за недобір газу Україною й надалі «зависає» над українськими споживачами. Тому британський експерт наголошує, що «проблеми, котрі викликали попередні газові війни, залишаються не вирішеними» і Україні неминуче доведеться для їхнього вирішення «пропонувати Росії щось взамін».

Чимало впливових європейських видань цитують витримки з інтерв’ю Віктора Януковича агенції «Ройтерз». Зокрема, європейський варіант «Волл Стріт Джорнал» звертає увагу на ту категоричність, з якою один із головних кандидатів на посаду Президента України заявив, що «він не буде співпрацювати з пані Тимошенко після виборів, обвинувативши її у «неефективності, несистемності» у підходах до реформ та економіки». Газета також звертає увагу на обіцянку Януковича підняти соціальні стандарти, в разі його перемоги на виборах, незважаючи на загрозу зриву співпраці Києва з МВФ. Також сказано, що Янукович висловлює упевненість у знаходженні компромісу з МВФ у цьому питанні. Окрім цього, «Волл Стріт Джорнал» акцентує увагу на намірах Януковича переглянути газові контракти з Росією для досягнення більш низької, «справедливої» ціни.

Чеська «Лідове новіни» також звертає увагу на те, що «Янукович проти співпраці з суперницею». Газета інформує, що у середу в Києві «один із головних претендентів на перемогу у другому турі 7 лютого, лідер Партії регіонів, виключив будь-яку можливість співпраці з нинішнім Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко при майбутньому витворенні нової конфігурації влади».

Впливова «Файненшел Таймз» відкриває цікаву таємницю для українців про те, що, за словами одного з виборчих американських радників в Україні – «це багата країна». Лондонське видання також інформує, з посиланням на цього радника, що «щорічні контракти на консультативні послуги на виборах в Україні сягають від 2 до 4 мільярдів доларів». Представник американської піар-групи PBN, яка консультувала цю виборчу кампанію Віктора Ющенка, Мирон Василик, сказав «Файненшел Таймз», що всі найбільші українські політичні партії мають підтримку великого капіталу, котрий здатний до фінансування великих виборчих кампаній. Цей американський політ-консультант також наголошує, що «американці отримують в Україні найбільше можливостей для подібних політичних консультацій, аніж, скажімо, французькі чи британські радники». «Файненшел Таймз» також наголошує, що, наприклад, Віктора Януковича консультують люди команди радників американця Пола Манфорта, а колишній радник Барака Обами Дейвід Аксельрод є головним виборчим консультантом Юлії Тимошенко. Лондонська газета завершує цей матеріал тим, що російські політтехнологи не можуть витримати конкуренцію на українських виборах, бо вони звикли організовувати кампанії на кшталт «стилю Путіна», а цей адміністративний підхід для українських виборів не проходить.

Польська «Жечпосполіта» запитує сьогодні, «чи справді польський прем’єр-міністр Дональд Туск підтримав на українських президентських виборах саме Юлію Тимошенко». І далі газета вказує на відкритий протест з табору головного суперника Тимошенко на цих виборах, Віктора Януковича, з приводу нового телевізійного агітаційного ролика в Україні, де стверджується, що не лише Європейська народна партія, як впливова політична сила в ЄС, але й нібито канцлер Німеччини Анґела Меркель, президент Франції Ніколя Саркозі та польський прем’єр Дональд Туск також за Тимошенко. «Жечпосполіта» далі цитує речницю Януковича Ганну Герман, котра заявляє, що «Тимошенко – самозванка, ані Саркозі, ані Меркель, ані Туск не виголошували офіційних заяв про підтримку кандидата на виборах Президента України. Маніпуляції іменами світових лідерів, до чого дійшла Тимошенко, може призвести до міжнародної ізоляції України», – зауважує Герман. Хоча «Жечпосполіта» цитує людей з табору Тимошенко, котрі виправдують присутність в агітці названих європейських лідерів тим, що «Юлія Тимошенко є шанованою і в Україні, і в Європі, на відміну від Януковича».
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG