Доступність посилання

ТОП новини

Карзай закликає старійшин допомогти усмирити талібів


Афганський президент Хамід Карзай має намір скликати раду старійшин, яка стане першим кроком на шляху до вирішення конфлікту з талібами.

Виступаючи на конференції в Лондоні, в якій взяли участь 60 націй, Карзай закликав Саудівську Аравію та Пакистан підтримати спроби врегулювати ситуацію в Афганістані. Він закликав афганських бойовиків розірвати зв’язки з екстремістською організацією «Аль-Каїда», відмовитися від насильства і приєднатися до політичного процесу.

«Ми повинні достукатися до всіх наших співгромадян, особливо наших розчарованих братів, які приймають конституцію Афганістану, які не є частиною «Аль-Каїди» або інших терористичних угруповань», – сказав Карзай.

«Ми створимо національну раду примирення та реінтеграції, після чого скличемо мирну джіргу», – додав він.

Поки не відомо, чи спробує Карзай включити талібів до складу джірги – афганської ради старійшин – відразу, або ж спочатку заручиться політичною підтримкою всередині країни.

Війна в Афганістані триває вже дев’ятий рік. В кінці 2001 року США та їх союзники вторглися в Афганістан, щоб повалити режим талібів, яких Вашингтон звинувачує у підтримці міжнародного тероризму і пособництві «Аль-Каїді», що взяла на себе відповідальність за повітряні напади на США 11 вересня.
XS
SM
MD
LG