Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 11:05

Для дострокового розпуску парламенту немає пiдстав – Литвин


Голова Верховної Ради України Володимир Литвин заявляє, що не бачить шансiв достроково розпустити парламент. «Правовий механiзм вiдсутнiй абсолютно», – наголосив Литвин, додавши, що для розпуску парламенту немає пiдстав.

Спiкер зауважив, що формально коалiцiя в парламентi діє. При цьому Литвин розкритикував заяви деяких кандидатiв у Президенти про те, що нiбито пiсля перемоги на президентських виборах будуть оголошенi достроковi парламентськi вибори. «I однi обiцяють, й iншi обiцяють те, на що у них немає жодних повноважень. Тому, цiлком очевидно, що тут дивляться на державу як на можливiсть її остаточно приватизувати», – сказав Литвин.

За словами спiкера, навiть якщо допустити можливiсть дострокового розпуску Верховної Ради України, необхiдно замислитися над тим, за яким виборчим закону проводитимуться вибори до парламенту.

Як заявив голова Верховної Ради, якщо ухвалити закон про змiну виборчої системи i проведення виборiв за вiдкритими списками, то «одразу ж зникне бажання проводити вибори».

Спiкер також вважає, що якщо достроковi вибори проводитимуться за новим законодавством, то до парламенту потрапляють полiтичнi сили, лiдерами яких є Сергiй Тiгiпко, Арсенiй Яценюк, Вiктор Ющенко та низка iнших. «Що матиме лiдер на Банковiй? Необмеженi повноваження в рамках Банкової», – наголосив спiкер.
XS
SM
MD
LG