Доступність посилання

ТОП новини

Естонія розвиває електронне читання, але не забуває й про традиційну книжку


Рига – В Естонії, яка є однією з технологічно розвинутих європейських країн, широко розповсюджуються в обігу електронні книжки – спеціальні електронні пристрої для читання. Однак не забувають в країні й про традиційну книгу. Щоб підтримати інтерес населення до літератури, загалом 2010 рік в Естонії вирішили оголосити Роком читання.

У складні кризові часи усе більше людей починають цінувати прості життєві радості, зокрема час, проведений за читанням цікавої книги. В Естонії 79 відсотків жителів дружать із книжкою.

У рамках Року читання, який офіційно стартував у країні 29 січня, інтерес до книги в населення підтримуватимуть та розвиватимуть за допомогою радіо й телебачення, виставок, зустрічей із письменниками та книжкових ярмарків.

Основна увага молодіжній аудиторії

Організатором проекту виступило міністерство культури Естонії у співпраці зі спілкою письменників, Інститутом Гете та Радою міністрів північних країн. За словами міністра культури Лайне Янес, заходи Року читання, в першу чергу, спрямовані на молодіжну аудиторію.

«Рік читання проводиться вперше. Раніше проводилися Роки книги, але я вважаю, що читання – це, можливо, ширша тема. Ми сьогодні звертаємо увагу не тільки на те, які книги, скільки пишуть або видають. Дуже важливо показати нашій молоді, що книжка – це важлива частина нашого життя. Читання формує нашу мову, мислення, досвід», – каже Лайне Янес

У перебігу Року читання відбудуться Балтійські книжкові ярмарки, літературні фестивалі Prima Vista та Head Read, на які приїдуть письменники з різних європейських країн, а також художні виставки на літературну тему.

Бібліотекар як літературний місіонер

Літературно-культурні заходи проходитимуть у всіх естонських регіонах. Переважно місцем їх проведення будуть бібліотеки. У невеличких населених пунктах бібліотека частіш за все є єдиним центром культури, тому роботу бібліотекаря можна зрівняти з місією, вважає міністр культури Лайн Янес.

«Сьогодні, безумовно, багато продається книг, але вони досить недешеві, – зазначає міністр, – тому я вважаю, що бібліотеки – це ті місця, де ми можемо представити молоді естонську та зарубіжну літературу, а також літературу різними мовами. Хочу відзначити, що в Рік читання ми закликаємо усі культурні меншини, які проживають в Естонії, читати своєю рідною мовою».

У рамках Року читання окрему увагу звертатимуть на книжну культуру різних народів, які проживають в Естонії. За словами Лайн Янес, планується відкриття спеціальної програми, із коштів якої фінансуватимуть проекти, спрямовані на популяризацію літератури та національних епосів різних народів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG