Доступність посилання

ТОП новини
24 Вересень 2018, Київ 22:07

«Янукович і Тимошенко. Соромно за обох» (європейська преса)


Прага – Західні спостерігачі продовжують дивуватися із безмежної винахідливості двох фіналістів українських президентських виборів. Оглядачі зауважують, які репліки чи необережні слова злітають часом із уст чи то Віктора Януковича, чи то Юлії Тимошенко, чи вдома, чи перед уважними західними слухачами. Впливові видання віддають належне обом кандидатам, включно з відлунням їхнього «теледопиту» в Давосі. Хоча за останніми підрахунками європейських видань, лідером із таких «летючих фраз» все ж є Янукович.

Так Джеффрі Сміт у своєму блозі для «Волл Стріт Джорнал» стосовно Давоського форуму співчуває як Януковичу, так і Тимошенко щодо їхніх переживань та «знервованості» під час телеконференції з учасниками українського ланчу Віктора Пінчука в Давосі. Сміт зауважує, що було соромно за обох, коли «Янукович пообіцяв після свого обрання присвятити себе служінню заради втілення планів соціально-економічного розвитку країни до 2010-го, а не 2015-го, коли має завершитися каденція переможця виборів Президента України 7 лютого». Автор «Волл Стріт Джорнал також зазначає, що Тимошенко не відстала і заявила, що першим кроком її після перемоги буде призначення Сергія Тігіпка «Президентом, а не Прем’єр-міністром». Ще більше розважило слухачів у Давосі, коли обоє відповідали, до якого зарубіжного лідера насамперед зателефонують після своєї перемоги. «І Тимошенко зі зразковою багатозначністю сказала, що вона спочатку звернеться до всіх важливих установ України (мовляв, як один недобрий язик сказав, наголосити цим інституціям недвозначно, хто став босом тепер). У той час, коли Янукович, який потерпів фіаско у боротьбі з Віктором Ющенком у 2005 році, відповів на це: «А чому я маю комусь телефонувати? Я дозволяю їм зателефонувати мені, бо чекав цього аж цілих 5 років!» – цитує Джеффрі Сміт висловлювання фіналістів українських виборів перед світовим бомондом на українському ланчі в Давосі.

Польська «Ґазета Виборча» наголошує, що «Янукович лякає Україну поляками», а Тимошенко «тисячами найманців Януковича, котрі вже нібито зосередилися довкола Києва». Польське видання має на увазі заяву Віктора Януковича в понеділок журналістам про те, що нібито Юлія Тимошенко спробує привезти для контролю за виборами 7 лютого, окрім громадян Грузії, представників Польщі і Литви, яких використає насамперед «для дестабілізації ситуації в Україні».

А московська «Нєзавісімая газета» цитує експерта з Києва, котрий не виключає, що в інтересах уряду і чинного Президента в Україні готується сценарій «зриву виборів з метою заморозити ситуацію». Ця газета також наголошує, що «Тимошенко і Янукович залякують електорат» зокрема різними прогнозами зриву виборів або ж масовими фальсифікаціями.

Австрійська «Дер Штандард» інформує, що Віктор Янукович вирішив «провалити» теледуель з Тимошенко і не прийшов на теледебати, оголошені між двома фіналістами президентських виборів на вечір понеділка на національному телеканалі. Сама ж Тимошенко, яка мусила використовувати 100 хвилин телеефіру сама, назвала свого суперника «трусом (боягузом)» і заявила, що не бажає, щоб така заяча душа стала Президентом держави. «Дер Штандард» далі цитує Тимошенко, яка наголосила в студії під час односторонніх теледебатів, що «від пустого місця все одно віє атмосферою страху» її суперника.

Ще одна московська газета – «Время новостей» – пише про «словесну перлину» Віктора Януковича, коли він, під час перебування у Львові, назвав присутніх на зустрічі «кращими представниками геноциду країни». Але коли помічник поправив його, що «не геноциду, а генофонду», до кандидат швиденько додав – «так, і генофонду також». Це видання також зауважує, що «Янукович і Тимошенко дебатують окремо один від одного», а ініціатором відмови від прямої дуелі з суперником став саме Янукович, котрий нібито «не збирається змагатися з Тимошенко в брехні».

Головний редактор лондонського журналу «Економіст» та експерт Центру аналізу європейської політики Едвард Лукас розмірковує на інтернет-сайті Center for European Policy Analysis над місцем України у глобальному світі і зауважує: «Чи переможе на цих виборах 7 лютого «верткий» Віктор Янукович, чи темпераментна Юлія Тимошенко – світові доведеться протиставляти українським правителям стійкість і терпіння, пом’якшені щедрістю стосовно українського населення. Мільярди, що пішли на підтримку державних фінансів, виявилися у дійсності субсидією безпомічному політичному класові України, та не пішли йому на користь... Корисніше було б витратити гроші на щось інше...
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG