Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 13:10

Мешканці Мілана ведуть боротьбу за чисте повітря


Промислова столиця Італії Мілан потерпає від забрудненого повітря

Рим – В італійському місті Мілані склалася надзвичайна екологічна ситуація. Понад три тижні поспіль рівень забруднення повітря значно перевищує норми, дозволені законом. Місцева влада реагує конкретними заходами, а невдоволені жителі вийшли з протестами на вулиці.

У марлевих пов’язках із приступами кашлю мами з дітьми та інші мешканці влаштували біля міської адміністрації акцію «Антисмог». Вони вимагали від керівництва дієвішої політики щодо захисту навколишнього середовища.

«Я переживаю за здоров’я своїх дітей, за відсутність конкретної екологічної політики у цьому місті, – каже учасниця акції протесту. – Із кожним днем атмосфера бруднішає, тонких порохів стає більше. Єдиний захід з боку властей – заборона автомобільного руху в неділю, але це не поліпшує стану довкілля».

Пішохідна неділя

У неділю без авто на 400 відсотків збільшилося користування велосипедами
Майже місяць у промисловій столиці Італії наявність тонкого пилу у повітрі значно перевищує позначку 50 мікрограмів на метр кубічний, це крайня межа, дозволена нормами Євросоюзу. Міська влада забила на сполох і вирішили негайно обмежити рух автотранспорту. Минулої неділі пересування автомобілів у місті повністю заборонили. Протягом тижня власники старих марок машин, які продукують більше шкідливих викидів, змушені платити за в’їзд до центральної частини міста.

Після «екологічної неділі» концентрація тонкого пилу в атмосфері значно зменшилася, повідомив заступник міського голови Ріккардо Де Корато. Задоволена результатом своїх заходів, міланська мерія планує і в наступні неділі блокувати рух автомобілів.

Слабка ланка – громадський транспорт

Однак частина міланців скептично сприймає діяльність влади. Багато хто вважає, що слід спрямовувати зусилля на розвиток системи громадського транспорту. Іменитий режисер Даріо Фо брав участь в екологічних проектах у європейських містах і для Мілана він має свій рецепт подолання проблеми.

«У місті бракує малих і швидких видів громадського транспорту, їх треба мати набагато більше. Недостатньо пустити на маршрути великі автобуси, які важко розвертаються на вузьких вулицях», – зауважує Даріо Фо.

Екологічні баталії спрямовані не лише проти засилля автотранспорту. Жителів міста заохочують міняти у будинках старі системи опалення на нові бойлери, що функціонують на природному газі і відповідно менше забруднюють атмосферу.

Небезпека для здоров’я

До кампанії за чисте повітря долучилися і міланські медики. Щоправда, за їхніми твердженнями, складна екологічна ситуація негативно впливає на здоров’я не тільки мешканців Мілана, а й жителів інших мегаполісів країни.

Співробітник міланського Інституту фармакологічних досліджень Роберто Фанеллі повідомив: «Щороку через підвищену забрудненість довкілля у великих урбаністичних центрах Італії помирають 7-8 тисяч осіб. Це багато, майже та сама кількість людей, які гинуть у дорожньо-транспортних пригодах. Тож питання екологічно чистого середовища – надзвичайно важливе, і турбота про здоров’я населення має бути першочерговим завданням».

Обласний центр Ломбардії, де мешкає понад мільйон жителів, – найбільш індустріалізований регіон Італії або, як кажуть, працьовите серце країни. Мілан ще називають містом, яке завмерло в камені, бо у ньому мало парків і зелених алей. Проблема із сильним забрудненням атмосфери для області не нова. Ще 7 років тому у загальноєвропейській класифікації великих міст Мілан визнали найзабрудненішим.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG