Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Ющенко закликає об’єднати зусилля у боротьбі з раком


Президент України звертається до медиків і науковців, владних структур, політиків і громадських організацій, до всього українського суспільства із закликом об’єднати зусилля в боротьбі з цією важкою недугою.

Про це йдеться у зверненні глави держави, розміщеному на його офіційному сайті з нагоди Всесвітнього дня боротьби з раком.

Президент наголошує, що в Україні проживають понад 940 тисяч онкохворих, це кожен 50 українець. За оцінками фахівців, до 2020 року кількість вперше захворілих може зрости до 200 тисяч осіб на рік, зазначив Ющенко, додавши, що ці цифри не можуть не викликати занепокоєння та вимагають активних і цілеспрямованих дій.

При цьому глава держави відзначив, що за останні роки було зроблено чимало для боротьби з раком. Зокрема, за його словами, вперше в історії України на рівні закону затверджено Загальнодержавну програму боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року.

Крім того, за словами Президента, значна увага приділяється попередженню онкологічних захворювань, що відповідає гаслу цьогорічного Всесвітнього дня боротьби з раком – «Рак також можна попередити». На його переконання, в Україні необхідно підвищити рівень регулярних диспансерних оглядів населення та діагностування захворювання на ранніх стадіях.

Глава держави закликав усіх українців всіляко підтримувати співвітчизників, які страждають від онкологічних захворювань.
XS
SM
MD
LG