Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 00:33

В Україні розпочався перехід на цифрове телерадіомовлення


Київ – Цифрове телерадіомовлення від сьогодні отримали 12 українських областей. Натомість у Національній раді з питань телебачення і радіомовлення запевняють, що уряд вчинив незаконно, адже ліцензію на мовлення ніхто не видавав.

В уряді обіцяють, що послуги цифрового телерадіомовлення українці матимуть безкоштовно, а упродовж року цифровий сигнал прийматимуть уже по всій країні. Водночас за безліцензійні спроби виходу в ефір цифрових передавачів у 9-ти українських містах вже взялася Генеральна прокуратура.

Перейти на «цифру» обіцяють за рік

Дев’ять телеканалів і 3 радіопрограми віднині майже половина українських областей має у цифровому форматі. Тим мешканцям, у кого телевізор сучасний, пощастило більше, адже цифровий сигнал така техніка приймає автоматично. Якщо телевізор старий, то доведеться купувати тюнер. Такий прилад вітчизняного виробництва коштує близько півтисячі гривень.

За це обіцяють зокрема ідеальне зображення на телеекрані. Загалом, згідно з планами, завершити перехід на цифрове телебачення мають до 2015 року. Перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов, щоправда, запевняє, що «цифру» по всій Україні запровадять упродовж року.

За словами урядовця, цифровим телебаченням займається державний Концерн радіомовлення, радіозв'язку й телебачення. Саме за його кошти, а це 9 мільйонів гривень, здійснили перший етап переходу на «цифру». Державне підприємство, каже Олександр Турчинов, обрали свідомо. «Важливо, щоб вільний доступ до цифрового ефіру контролювала саме держава. Ми говоримо не про державного монополіста, а про рівні умови, які держава повинна забезпечити усім», – зауважив перший віце-прем’єр.

Ліцензії немає

Наразі цифрове телебачення працює в так званому «тестовому» режимі. В уряді у зволіканнях звинувачують Національну раду з питань телеба радіомовлення, адже ліцензію Концерн РРТ досі не отримав.

Водночас у Національній раді провину відкидають. Член Нацради Віталій Шевченко переконує, що дії уряду незаконні. «У нас законодавством чітко передбачено, хто рішення щодо цифрового мовлення. Кабмін тривалий час не міг затвердити програму запровадження «цифри», ніякі гроші на це не давав. А коли затвердив, то проігнорував не лише Нацраду, а й низку інших установ», – зазначає пан Шевченко.

Напередодні до Національної ради надійшов запит від Генеральної прокуратури України з проханням надати всі матеріали щодо ситуації навколо переходу на цифрове телерадіомовлення. Генеральна прокуратура наразі розглядає безліцензійні спроби виходу в ефір цифрових передавачів у 9 містах України.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG