Доступність посилання

ТОП новини

Польський президент критикує присвоєння Бандерi звання Героя України


Президент Польщi Лех Качинський засудив рiшення Президента України Вiктора Ющенка присвоїти звання Героя України лiдерові Органiзацiї українських нацiоналiстiв Степану Бандерi, а також надання воїнам ОУН-УПА статусу учасникiв визвольної боротьби. Про це йдеться в повiдомленнi, розмiщеному на веб-сайтi польського президента.

«Оцiнка дiяльностi Органiзацiї Українських Нацiоналiстiв та Української Повстанської Армiї у Польщi однозначно негативна. Цi органiзацiї брали участь у масових вбивствах полякiв на схiдних теренах Другої Речi Посполитої – загинули 100 тисяч осiб. Полякiв вбивали тiльки за те, що вони поляки. Цi злочини викликають протест у польському суспiльствi», – мовиться в заявi.

Президент Польщi відзначає: це рiшення Віктора Ющенка свiдчить про те, що «поточнi полiтичнi iнтереси взяли гору над iсторичною правдою».

«Тим часом, у Польщi твердо переконанi, що ефективне i мiцне партнерство суверенних, вiльних i демократичних Польщi та України вiдповiдає iнтересам обох країн», – наголошується в заявi.

Президент Ющенко присвоїв Бандері звання Героя України 22 сiчня. Згодом своїм указом глава держави визнав воїнів ОУН-УПА учасниками боротьби за незалежність України.
XS
SM
MD
LG