Доступність посилання

ТОП новини
01 жовтня 2020, Київ 15:20

Польський президент критикує присвоєння Бандерi звання Героя України


Президент Польщi Лех Качинський засудив рiшення Президента України Вiктора Ющенка присвоїти звання Героя України лiдерові Органiзацiї українських нацiоналiстiв Степану Бандерi, а також надання воїнам ОУН-УПА статусу учасникiв визвольної боротьби. Про це йдеться в повiдомленнi, розмiщеному на веб-сайтi польського президента.

«Оцiнка дiяльностi Органiзацiї Українських Нацiоналiстiв та Української Повстанської Армiї у Польщi однозначно негативна. Цi органiзацiї брали участь у масових вбивствах полякiв на схiдних теренах Другої Речi Посполитої – загинули 100 тисяч осiб. Полякiв вбивали тiльки за те, що вони поляки. Цi злочини викликають протест у польському суспiльствi», – мовиться в заявi.

Президент Польщi відзначає: це рiшення Віктора Ющенка свiдчить про те, що «поточнi полiтичнi iнтереси взяли гору над iсторичною правдою».

«Тим часом, у Польщi твердо переконанi, що ефективне i мiцне партнерство суверенних, вiльних i демократичних Польщi та України вiдповiдає iнтересам обох країн», – наголошується в заявi.

Президент Ющенко присвоїв Бандері звання Героя України 22 сiчня. Згодом своїм указом глава держави визнав воїнів ОУН-УПА учасниками боротьби за незалежність України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG