Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 21:23

«В Україні переможуть не революційні кольори, а надія на зміну» (європейська і світова преса)


Прага – «В Україні переможуть не революційні кольори, а надія на зміну», – пише з Києва чеський оглядач, а в Братиславі стверджують, що нового Майдану в Україні не буде. Де і за скільки можна придбати демонстрантів і чи зустрінуться в Катині польський президент і російський прем’єр, а також про те, кому нині служить Ялта, – в огляді світової та європейської преси.

Оглядач авторитетного празького щоденника Lidové noviny Любош Палата пише з Києва, що громадяни України втратили віру в революції, для них сьогодні найважливіше – пережити кризу. Через те у вигіднішій позиції Віктор Янукович, якому зараз достатньо покритикувати прем’єра за її нереалізовані програми. Юлії Тимошенко важче, адже її гасла звернені, як пише автор, до «помаранчевих» цінностей демократії, національної гідності, історії.

Друга розгорнута публікація з цього ж видання належить Петрі Прохазковій, яка протягом першого кола виборів об’їздила виборчі дільниці на Заході України. Вона зазначає, що хто б не переміг на виборах, йому не буде легко. Велика частина працездатного населення західноукраїнських земель на заробітках, а після виборів найшвидше слід чекати нової хвилі еміграції.

Популярна словацька газета Sme розглядає можливості нового Майдану в Україні, до якого закликає прем’єр Юлія Тимошенко в разі маніпуляцій на виборах. Можна сподіватись на кілька тисяч демонстрантів, пише щоденник, але, ймовірно, нового «помаранчевого» майдану не буде.

Про те, як можна зібрати демонстрацію, а точніше – мобілізувати її, пише американський щоденник The Wall Street Journal. Автор розповідає про київську компанію Easy Work, дослівно – «Легка робота», в базі даних якої кілька тисяч студентів, яких можна швидко зібрати на демонстрацію будь-де в столиці. Такса – 4 долари на годину, і зараз якраз час, коли на цьому бізнесі можна заробити. На думку автора, цей бізнес є виявом корупції, що підриває демократичні основи суспільства.

Варшавська Gazeta Wyborcza повідомляє, що польський президент Лех Качинський має намір поїхати до Катині в Росії, щоб відзначити 70-ліття катинської трагедії, коли НКВС стратив тисячі полонених польських офіцерів. Також до Катині має приїхати російський прем’єр Володимир Путін. Таким чином може дійти до історично першої зустрічі високих представників Польщі та Росії. Але чи приїде до Катині й російський президент Дмитро Медведєв? Польська сторона дивиться з надією на катинську зустріч і сподівається, що від росіян вдасться отримати «жест прощення і моральну компенсацію», під котрою поляки розуміють відкриття архівів.

Чеське інтернетне видання Aktuálně.cz розповідає про життя нинішньої Ялти – такого собі Монте-Карло на Сході Європи, як зазначає видання. Примусове відселення кримських татар за сталінського режиму звільнило місце для тодішніх елітних радянських громадян, нащадки яких нині становлять більшість із 80 тисяч населення міста. Сотні дорогих ресторанів на набережній імені Леніна, велетенська скульптура вождя революції, який змушений дивитись на капіталістичний «МакДональдз», крамнички з дорогими товарами – Ялта перетворилась на місце відпочину вибраних, бо пересічному українцеві вона не по кишені. Але Ялту знають і в Чехії, ім’я кримського міста має популярний готель у самому центрі чеської столиці.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG