Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 06:16

Суд зупинив рішення про скасування постанови ЦВК щодо голосування вдома – Ківалов


Вищий адміністративний суд України призупинив дію постанови Київського апеляційного адміністративного суду про скасування рішення ЦВК, яким регулювалася процедура голосування вдома й визначалося, що в ній повинні обов’язково брати участь не менш як два члени дільничних виборчих комісій.

Про це мовиться в коментарі депутата Верховної Ради від фракції Партії регіонів, голови парламентського комітету з питань правосуддя Сергія Ківалова.

«Рiшення Київського апеляцiйного адмiнiстративного суду, яким було скасовано рiшення ЦВК у частинi, яка передбачала, що голосування виборцiв за межами примiщення для голосування органiзовують не менше двох членiв, – не пiдлягає виконанню. Вищий адмiнiстративний суд України призупинив виконання вiдповiдної незаконної постанови Київського апеляцiйного адмiнiстративного суду», – йдеться в повiдомленнi прес-служби.

Сьогодні Центральна виборча комiсiя дозволила забезпечувати голосування вдома двом членам дiльничних виборчих комiсiй, замiсть трьох, як передбачено законом.

Проект постанови ЦВК щодо цього питання внiс член комiсiї Михайло Охендовський. За його словами, практична необхiднiсть ухвалення таких роз’яснень виникла у зв’язку з тим, що, згiдно iз законом, голосування вдома мають забезпечувати не менше трьох членiв дiльничних комiсiй – представникiв вiд рiзних кандидатiв. Водночас, оскiльки у виборах беруть участь лише два кандидати, то на окремих дiльницях розтлумачили цю норму так, що голосування вдома практично заборонене, i вiдмовляються органiзовувати таке голосування.

Заступник голови ЦВК Андрiй Магера пропонував, щоб голосування вдома органiзовували не менше чотирьох членiв дiльничних комiсiй – по двоє вiд рiзних кандидатiв. Проте його пропозицiю не пiдтримали.

У недiлю пiсля обiду керiвник виборчої кампанiї кандидата на посаду Президента Юлiї Тимошенко Олександр Турчинов заявив, що Київський адмiнiстративний апеляцiйний суд скасував рiшення ЦВК.

Суди офiцiйно не поширили цi рiшення.

Recommended

XS
SM
MD
LG