Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 08:02

Захід критикує нові заяви Ірану про ядерну програму


У США міністр оборони Роберт Ґейтс заявив, що недільна заява президента Ірану про наказ ядерному агентству країни збагачувати уран до 20-відсоткового рівня «дуже розчаровує».

Він висловився на нові, суворіші міжнародні санкції проти Тегерана.

У Німеччині міністр оборони Карл-Теодор цу Ґуттенберґ у відповідь на заяву Махмуда Ахмадінеджада теж сказав, що необхідно «закрутити» санкції щодо Ірану, бо в міжнародної спільноти «закінчується терпіння».

Британія теж оголосила заяву, що оголошення з Ірану «викликає серйозне занепокоєння».

Раніше в неділю президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад наказав агентству атомної енергії Ірану почати виробництво більш високо збагаченого урану, ніж досі, – до рівня 20 відсотків.

Ця заява суперечить попередній заяві міністра закордонних справ країни. Манучер Моттакі напередодні заявляв, що Іран тепер має добрі перспективи досягти домовленості зі світовою спільнотою про те, щоб надсилати частину свого незбагаченого урану за кордон в обмін на збагачений до 20 відсотків уран для його дослідного реактора.

У суперечливій іранській ядерній програмі найбільше занепокоєння міжнародної спільноти викликає саме розвиток можливостей збагачувати уран.

Тегеран стверджує, що ця програма має суто мирні цілі і що він ні під яким тиском не відмовиться від свого права на неї.

Світ побоюється, що під прикриттям заяв про мирні цілі Іран намагається здобути ядерну зброю.

Recommended

XS
SM
MD
LG