Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 06:30

Росія розуміє, що Президент в Україні не завжди головний


Посол Росії в Україні Михайло Зурабов

Київ – На відміну від виборів-2004 року, Росія не поспішає вітати переможця виборів в Україні до оголошення остаточних результатів голосування. Посол Росії в Києві Михайло Зурабов заявив, що його країна прагне діалогу з усіма політичними силами в Україні. Водночас, за опитуваннями громадської думки, більшість росіян сподівається на поліпшення українсько-російських відносин.

В інтерв’ю журналістам у Києві посол Михайло Зурабов заявив, що російське керівництво буде активно працювати з будь-яким обраним українським Президентом. «Те, що мене відрядили як посла у перерві між двома турами президентських виборів, є підтвердженням цього», – сказав дипломат.

Відповідаючи на запитання Радіо Свобода, чому він приїхав до Києва не після виборів, а після першого туру, посол обґрунтував це конфігурацією політичних сил в Україні. За словами Михайла Зурабова, відправлення російського посла після другого туру дехто міг розцінити, як готовність Росії віддати перевагу, чи співпрацювати лише з однією політичною силою. «Ми хочемо діалогу з усіма політичними силами: і тими, які представляють інтереси півдня і сходу України, і тих, хто представляє інтереси західних областей», – запевнив посол.

Журналісти застали Михайла Зурабова у штабі Юлії Тимошенко. Він сказав, що вже побував у штабі Віктора Януковича, а свої відвідини обох політичних сил пояснив так: «Справа в тому, що посада голови уряду, становище у Верховній Раді часто не менше, а у деяких випадках важливіші, ніж те, хто на даний момент є Президентом України».

Більшість росіян не хоче ворогувати Україною

За даними опитування, яке провів Всеросійський центр вивчення громадської думки, 60 відсотків росіян хочуть бачити Україну союзницею Росії. При цьому більшість вважає, що відносини з Україною або вже нормалізуються, або рано чи пізно будуть дружніми Ці дані оприлюднили в Москві 8 лютого.

Експерт московського центру Карнегі Микола Петров очікує, що суттєвих змін в українсько-російських відносинах після виборів не буде. «Стратегічні відносини з Україною за Президента Януковича будуть такими ж, як були б за Президента Тимошенко. Ми вже не раз бачили після українських виборів, як до влади приходить, здавалося б, «проросійський кандидат» (як дехто зараз бачить Януковича). Але відразу після того, як будь-який кандидат стає Президентом великої незалежної країни, яка розташована поруч із Росією й сильно від неї залежить, то його позиції змінюються», – каже Микола Петров.

Водночас він зауважує, що шанс на поліпшення відносин існує. «Мені здається, що просто за Януковича ми будемо бачити раціональніше поєднання східних і західних, російських і євросоюзівських чинників в українській політиці. Зараз є шанс почати якщо не з чистого аркуша, то принаймні без усіх ускладнень, які переживали українсько-російські відносини останні роки, новий етап прагматичної співпраці», – сказав російський політолог в інтерв’ю Радіо Свобода.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG