Доступність посилання

ТОП новини
23 Квітень 2019, Київ 13:06

Нові кредити ЄБРР та МВФ для Сербії


Белград – Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надав Сербії кредит на суму 150 мільйонів доларів. Компанія «Сербіягаз» має використати його для будівництва двох газосховищ та газопроводів, а також для сплати поточних коштів. Керівник «Сербіягазу» Душан Баятович пояснив, що йдеться про два комерційні газосховища та про одне, в котрому зберігають стратегічні запаси газу.

Європейський банк реконструкції й розвитку в минулому десятилітті був значним чинником розбудови інфраструктури, стабілізації фінансової системи в Сербії та розвитку малих і середніх підприємств. А коли йдеться про газопостачання в регіоні, то цей банк минулого року надав кредити хорватській та угорській компаніям, а цього року фінансуватиме проекти в Болгарії та Молдові.

Наразі в Сербії є лише 75 тисяч приватних споживачів газу та 600 компаній, в тому числі й кілька термоелектростанцій. Все-таки, більшість для опалення вживає інші енергоносії.

Минулого року влада Сербії і Росії досягли домовленості щодо будівництва газопроводу під назвою «Південний потік». Однак, цей проект поки що існує лише на папері. Початок будівництва залежить не тільки від росіян та сербів, а від низки чинників.

Перевірка державних фінансів

До Белграда на початку цього тижня прибула місія Міжнародного валютного фонду, котра перебуватиме в Сербії до 23 лютого. Відразу після прибуття її члени зустрілися з прем’єр-міністром Мирком Цветковичем, головою Нацбанку Радованом Єлашичем та іншими урядовцями. Упродовж наступних двох тижнів експерти Фонду будуть докладно переглядати державні фінанси, а точніше – зарплати в державних установах та інституціях.

Влада запевняє, що у всьому дотримується рекомендацій та вимог МВФ. У разі, якщо б виявилося, що держава на своїх чиновників витрачає більше, аніж зобов`язалася минулого року, то Міжнародний валютний фонд міг би призупинити реалізацію кредиту на суму в три мільярди доларів, про що досягнуто домовленості минулого року.
  • 16x9 Image

    Михайло Рамач

    За освітою історик. Журналіст, поет, перекладач та сценарист. Автор семи поетичних книжок, пʼяти книг есе про колишню Югославію й нинішню Сербію. Був головним редактором трьох сербських щоденних газет. Співробітник Радіо Свобода з 1998 року. В сербських ЗМІ від початку 1990-х років друкує матеріали про Україну.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG