Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 06:22

Парламент ухвалив закон щодо екологічної ситуації в Калуші


Верховна Рада затвердила указ Президента «Про оголошення територій міста Калуш і сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області зоною надзвичайної екологічної ситуації», яким ці населені пункти оголошуються зоною надзвичайної екологічної ситуації на 90 днів.

За відповідний закон проголосували 392 депутати за умови мінімально необхідних 226.

Як заявив міський голова Калуша Ігор Насалик у своєму виступі на сесії Верховної Ради, це прикарпатське місто може стати найбільшою проблемою України.

Повінь 2008 року стала каталізатором, який ускладнив екологічні проблеми: в Домбровському кар’єрі кількість накопичених розсолів у 360 разів перевищує норму, існує загроза прориву дамби і потрапляння шкідливих речовин у басейни рік Лімниці та Дністра, можливість виникнення більше ніж сотні провалів над місцями колишніх шахт.

За попередніми розрахунками, на вирішення першочергових екологічних проблем у Калуші в Державному бюджеті необхідно закласти 560 мільйонів гривень.

10 лютого Президент Віктор Ющенко підписав указ, яким Калуш і села Кропивник та Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області визнано зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Відповідно до указу, Кабінет Міністрів має невідкладно добровільно відселити людей із цієї зони, зокрема з територій просідання земної поверхні, утворення провальних вирв, карстів, зсувів, забезпечивши при цьому їх житлом для тимчасового, а надалі й для постійного проживання.

Також уряду доручається вжити заходів для недопущення забруднення джерел питної води й зменшити динаміку приросту розсолів у Домбровському кар’єрі калійних руд.

Recommended

XS
SM
MD
LG