Доступність посилання

22 Липень 2019, Київ 18:07

Януковича вітають з перемогою


Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен, президент Європейської ради Герман Ван Ромпей та президент Європарламенту Єжи Бузек привітали Віктора Януковича з обранням на посаду Президента України.

«Від імені НАТО я тепло вітаю Віктора Януковича з його обранням Президентом України. Вибори були вільними, чесними і демократичними, зразковими для всього регіону», – цитує прес-служба Північноатлантичного альянсу Расмуссена.

За його словами, НАТО віддане поглибленню стратегічного партнерства з Україною, «включаючи у тому числі допомогу, де можливо, у зусиллях України в галузі здійснення реформ».

Президент Європейського Союзу Герман Ван Ромпей у своєму вітанні заявив, що Євросоюз й Україна підтримують тісні відносини, засновані на загальних цінностях і взаємних інтересах, що включають у себе зобов’язання за ринковими реформами, повагу до верховенства права й принципів демократії,

Президент Євросоюзу привітав той факт, що президентські вибори в Україні пройшли відповідно до міжнародних стандартів.

Також, він заявив, що в останні роки співпраця між Україною і ЄС значно поглибилася, і висловив сподівання, що під керівництвом Януковича двосторонні відносини продовжать активно розвиватися, і переговори щодо нової угоди про асоціації будуть завершені якомога швидше.

Зі свого боку, президент Європарламенту заявив, що розраховує на спільну роботу з Януковичем над посиленням відносин Україна-ЄС та просуванням політики «Східного партнерства».

У своєму посланні Єжи Бузек наголошує, що український народ може пишатися тим, що вибори в цілому були проведені вільно і чесно. Водночас, за його словами, хоча нинішні вибори і продемонстрували певне покращення, окремі проблеми, на які звернули увагу, в тому числі й міжнародні спостерігачі, залишаються.

«Я вірю, що нове керівництво країни під вашим головуванням зверне увагу на стурбованість, висловлену спостерігачами, нормами стосовно фінансування виборчої кампанії та потреби уніфікованого виборчого законодавства», – написав Президент Європарламенту.

Напередодні президент США Барак Обама та кілька європейських лідерів також привітали Януковича з обранням.

Ще у вівторок президент Росії Дмитро Медведєв привітав лідера Партії регіонів Віктора Януковича з успіхом на виборах Президента України.

Як повідомляла прес-служба Кремля, про це російський президент заявив у телефонній розмові з Януковичем.

«Дмитро Медведєв привiтав Віктора Януковича iз завершенням виборчої кампанiї, що отримала високу оцiнку мiжнародних спостерiгачiв, i успiхом, досягнутим на виборах Президента», – мовиться в повідомленні.

За результатами підрахунку 100% електронних протоколів дільничних виборчих комісій, 48,95% виборців проголосували за Віктора Януковича, 45,47% – за прем’єр-міністра Юлію Тимошенко.

Центральна виборча комісія має намір оголосити офiцiйнi результати виборiв на пiдставi протоколiв окружкомiв до 17 лютого.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG