Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 06:17

У Сімферополі зі скандалом перераховували голоси


Сімферополь, – За рішенням суду в ніч на п’ятницю на одній із виборчих дільниць Сімферополя перерахували бюлетені. Попри це, без скандалу територіальна виборча комісія №45 першого виборчого округу підбити підсумки голосування не змогла. Представники кандидатів Віктора Януковича та Юлії Тимошенко і далі погрожують один одному судами і правоохоронцями.

Виборча комісія №45 округу №1 за станом на п’ятницю, 12 лютого, залишалася останньою в Криму і загалом у країні, яка не здала протоколи з «мокрими печатками». Справа в тому, що під час підрахунку 7 лютого виявили майже півтори сотні бюлетенів, де не були проставлені видимі відмітки.

Члени комісії від Віктора Януковича наполягали на додатковій експертизі, бо були помітно вдавлення паперу біля прізвища цього кандидата. Представники Юлії Тимошенко наполягали на тому, щоб визнати вибори на цій дільниці недійсними, бо кількість зіпсованих бюлетенів, враховуючи і невідмічені, перевищила 10%. Зрештою, Окружний адміністративний суд Криму зобов’язав виборчком провести перерахунок голосів.

В результаті цього, кандидат Янукович таки не дорахувався трохи голосів – до його активу спершу потрапили навіть ті бюлетені, де напроти прізвища кандидата були нецензурні надписи і намальована свастика. Втім, конфлікт не завершився, бо члени окружної комісії з боку Януковича самостійно, без іншої частини виборчкому затвердили протокол за результатами голосування у першому окрузі, секретар, підписавши його, поставила печатку і відправила до Києва.

Представники БЮТ назвали це фальсифікацією і закликали правоохоронні органи порушити кримінальну справу. Довірена особа Юлії Тимошенко у цьому окрузі Тетяна Красикова заявила, що такі дії частини комісії оскаржить у суді.

Представники Віктора Януковича виступають за негайне закінчення виборчого процесу в Криму. За їхніми словами, бютівці навмисно затягують підрахунок голосів на півострові. Секретар окружної комісії виборчого округу №1 Наталя Михайлова заявила журналістам, що підписаний нею протокол про результати виборів в окрузі передала до Центральної виборчої комісії разом із двома варіантами протоколів дільничної комісії №45 (від бютівців і регіоналів) для остаточного розв’язання конфлікту саме Центрвиборчкомом.

Водночас, перший заступник голови Верховної Ради АРК регіонал Григорій Йоффе заявив сьогодні у пресі, що «помаранчева влада ніяк не хоче йти» і таким чином продовжує «мучити народ».

Додам, що на офіційному сайті ЦВК вказано, що в окрузі №1 пораховані усі 100 відсотків голосів.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG