Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 09:01

Міносвіти протестує проти планів повернути 10-річну середню освіту


Колегія Міністерства освіти і науки звернулася до Верховної Ради з закликом відхилити зареєстрований у парламенті законопроект про повернення до 10-річного терміну здобуття повної загальної середньої освіти, що його подав депутат із фракції НУНС Анатолій Гриценко, повідомила в п’ятницю прес-служба міністерства.

У цьому зверненні, що його колегія ухвалила в четвер одноголосно, наголошено, що цей законопроект «таїть у собі загрозу відкинути українську освіту на десятки років назад».

Серед аргументів проти законопроекту, зокрема, те, що повернення до моделі 10-річної школи, яка існувала в СРСР у 80-х роках минулого століття, неминуче призвело б до відновлення шестиденного навчального тижня та загрозливого для здоров’я школярів перевантаження, тоді як нинішній дванадцятирічний термін навчання забезпечив збереження здоров’я дітей, унормувавши навчальне навантаження й запровадивши у школах п’ятиденний навчальний тиждень.

Окрім того, запропоноване законопроектом підвищення дошкільного віку дітей на тлі значного скорочення дитячих садків у попередні роки призведе до повторної руйнації дошкільної освіти, відновленої останнім часом, вважають у міністерстві.

Прийняття запропонованого законопроекту також потребуватиме заміни підручників, на що будуть потрібні мільярди гривень.

Повернення до 10-річної школи призведе й до міжнародного невизнання українських атестатів про загальну середню та дипломів про вищу освіту у зв’язку з порушенням рекомендацій ЮНЕСКО про щонайменше 12-річний термін здобуття середньої освіти, додає колегія міністерства.

Це в свою чергу унеможливить навчання випускників українських шкіл у зарубіжних вищих навчальних закладах та означатиме порушення зобов’язань, взятих Україною у травні 2005 року при підписанні Болонської декларації, наголошено у зверненні.

До того ж повернення до 10-річної школи автоматично зробить безробітними понад 100 тисяч учителів.

Із огляду на це колегія Міністерства освіти і науки не підтримує цього законопроекту і закликає народних депутатів «не допустити руйнування української освіти».

Recommended

XS
SM
MD
LG