Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 08:00

Штаб Тимошенко має намір оскаржити результати виборів Президента у Вищому адмінсуді


Штаб кандидата на Президента, Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко має намір оскаржити результати виборів Президента у Вищому адміністративному суді України.

Про це журналістам сказав Володимир Пилипенко, довірена особа Тимошенко в Центральній виборчій комісії.

За його словами, протокол ЦВК за результатами виборів, що зараз складається, незаконний.

«А той протокол із оголошення результатів виборів, що фактично зараз, через 20 хвилин, буде прийнято, за нашим глибоким переконанням, незаконний і не відповідний вимогам закону про вибори Президента України», – сказав він.

Володимир Пилипенко наголосив, що на сьогодні є багато нерозглянутих судових справ про порушення під час другого туру виборів.

Зокрема, він повідомив, що в Київському апеляційному адміністративному суді перебуває 43 судові справи, розгляд частини з яких призначено на 15 лютого.

«Протокол складається під час розгляду скарг на протоколи окружних виборчих комісій. Фактично, якщо такий протокол буде складено (ЦВК), безперечно, ми будемо його оскаржувати у Вищому адміністративному суді», – сказав Володимир Пилипенко.

Він зазначив, що позовну заяву буде подано у Вищий адмінсуд після того, як буде отримано протокол ЦВК про результати голосування на виборах Президента.

Сьогодні ЦВК приступила до встановлення офіційних результатів виборів Президента.

Раніше член ЦВК Михайло Охендовський зазначав, що дії ЦВК зі встановлення офіційних результатів виборів можуть бути оскаржені у Вищому адміністративному суді України (ВАСУ) протягом п'яти днів і суд має розглянути скарги протягом двох днів.

Він нагадав, що на відміну від попередніх виборів, для набуття чинності офіційних результатів виборів не потрібна їх публікація.

Таким чином, відлік 30-денного терміну для складення присяги вступу на посаду новообраного Президента розпочинається саме з дня встановлення ЦВК на своєму засіданні офіційних результатів виборів.

Recommended

XS
SM
MD
LG