Доступність посилання

ТОП новини
17 Липень 2019, Київ 06:04

Ющенко: Немає сумнівів, що ми станемо членом європейської системи безпеки і увійдемо в ЄС


Віктор Ющенко під час підсумкової прес-конференції в ролі глави держави, Київ, 16 лютого 2010 року

Київ – Формування політичної нації та європейського вектору розвитку держави Президент України Віктор Ющенко вважає своїми найбільшими досягненнями. Про це він заявив під час підсумкової прес-конференції в ролі глави держави. Відповідаючи на запитання журналістів, Віктор Ющенко відзначив, що новий Президент ініціюватиме зміну політичного курсу, однак, на його думку, головні демократичні зміни останніх п’яти років будуть незворотними. Також Ющенко пообіцяв, що залишиться у великій політиці, попри свою, як він каже, відразу до неї.

За останні п’ять років українці стали іншими. Сформувалася самодостатня політична нація, про це свідчать і останні президентські перегони, заявив Президент Віктор Ющенко.

«Побоювання, які пророкувалися у ЗМІ, в політичних колах – не справдилися, Україна як нація та держава з честю витримала цей іспит. Важливо, що влада змінюється, що вона завжди змінюватиметься. Головне, щоб не змінювалися лише наші базові демократичні принципи. Це – найбільше, що потрібне нації, суспільству для стабільності, діалогу і порозуміння. Як Президент, я щасливий, що був тим маленьким солдатом, який боровся за те, аби мрія моїх прадідів, суверенна, демократична, європейська Україна рухалася своїм самодостатнім національним курсом», – наголосив глава держави.

Проте він визнає, що з приходом нового Президента політичний курс України зміниться. Причому, озвучені новообраним Президентом Віктором Януковичем наміри, зокрема, залишити російський Чорноморський флот в Україні, та створити газотранспортний консорціум, не підуть на користь національним інтересам, зазначив Ющенко.

«Чи це зміна курсу? Очевидно! Чи додає вона українському національному інтересу? Ні! Я не хочу повчати іншого Президента. Це його відповідальність, і людей, які голосували за нього, – зауважив глава держави. – Ревізія дислокації іноземних військ не відповідає національним інтересам. Це політика колонізації, антиконституційна політика. Я все робив, щоби 28 травня 2017 року був останнім днем дислокації російського чорноморського флоту. І далі як політик, робитиму все, щоби політика ця не мла успіху. Щодо ГТС: чому Україні не пропонують створити консорціум з видобутку російського газу чи нафти? Чому пропонують українську монополію розподілити Хіба ми не маємо права реалізувати цей континентальний проект і мати від цього вигоду?».

«Найбільша моя помилка за 5 років – це Тимошенко»


Водночас Віктор Ющенко висловив упевненість, що за п’ять років президентства йому вдалося зробити демократичні зміни України незворотними, і за декілька років суспільство це визнає.

«Це є процес, який має займати не один, і не 5 років. У мене немає сумнівів, що в нас не буде російського флоту. Немає сумнівів, що ми станемо членом європейської системи безпеки, що ми ввійдемо в ЄС. Я не сумніваюся, що ми матимемо єдину помісну церкву. Адже таким шляхом ішли усі європейські нації, і Росія – в тому числі».

Ющенко також висловив переконання, що за п’ять років президентства не зрадив своїх переконань. Проте, відповідаючи на запитання преси про розпад демократичної коаліції, він визнав деякі свої помилки.

«Трагедія українського демократичного руху – не у сторонніх факторах. Удар ножем у спину йому зробили люди, які хотіли асоціюватися з ним, перерозподілити його під іншого лідера. Визнаю: найбільша моя помилка за 5 років – це Тимошенко. Мали б ми на цій посаді людину конструктивну – то мали б і другу п’ятирічку своєї присутності у політиці».

Ющенко готується до виборів парламенту і береться за «Мистецький арсенал»

Щодо власної наступної політичної п’ятирічки, Віктор Ющенко не став робити таємниць. Після інавгурації нового Президента він планує на 10 днів повністю відійти від справ. А після цього – готуватися до нових виборів, аби увійти зі своєю політичною силою до нового парламенту. Паралельно Віктор Ющенко планує очолити декілька національних проектів, зокрема – «Мистецький арсенал». Не виключає Президент і можливості працювати на державних посадах за нової влади.

«Я відкритий до цих речей. Але я людина цінностей. Я в тому віці, коли можу займатися лише тим, що відповідає моїм переконанням. Лакеєм не буду. Хоча розумію, що мій обов’язок допомагати владі – парламенту, Президенту, прем’єру, якщо це збігатиметься з цілями мого життя», – зауважив чинний глава держави.

Наприкінці Віктор Ющенко висловив сподівання, що його наступник не стане, так би мовити, «президентом Донбасу», а ухвалюватиме рішення, які сприятимуть консолідації українців. Незалежно від того, за кого вони голосували на виборах.
  • 16x9 Image

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG