Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 01:00

Координатор дипломатії ЄС засуджує дії Білорусі проти поляків


Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки, віце-президент Єврокомісії Катрін Аштон засуджує дії Білорусі проти поляків, і нагадує, що участь країни у «Східному партнерстві» залежатиме від демократизації.

«Я розчарована нещодавніми арештами 40 членів Союзу поляків та інших представників громадянського суспільства в Білорусі, в тому числі демократично обраного голову Союзу поляків Анжеліку Борис», – мовиться в заяві Аштон.

Координатор європейської дипломатії засудила акції правоохоронців проти Союзу поляків, які «видаються спробами влади нав’язати нових лідерів польській спільноті».

«Європейський Союз продемонстрував значну відкритість у відносинах з Білоруссю, яка, зокрема, полягала у включенні Білорусі до програми «Східного партнерства». Успіх цих відносин залежить від кроків щодо демократизації та дотримання прав людини, включаючи права меншин, що їх робить влада Білорусі», – нагадала Аштон.

Вона закликала владу Білорусі дотримуватися взятих на себе зобов’язань перед ОБСЄ щодо захисту прав меншин.

8 лютого у Польському домі у місті Івенець Мінської області, що належить невизнаному владою Союзу поляків Білорусі, з’явилися співробітники міліції і судові виконавці. Вони вигнали активістів, що були у будівлі, і почали описувати майно.

Польща звинуватила Білорусь у репресіях і відкликала посла для консультацій, який повернувся до Мінська 11 лютого. Пізніше влада Білорусі арештувала близько 40 поляків за участь у несанкціонованому мітингу. 15 лютого МЗС Польщі заборонило в’їзд до країни 20 білоруським чиновникам.

У Білорусі вже кілька років існують два Союзи поляків: один із них підтримуваний владою країни й лояльний до неї, інший незалежний і незареєстрований, але саме його визнає за об’єднання польської меншини Варшава.
XS
SM
MD
LG