Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 13:52

Номер в готелі Парижа зареєстрований на Христину Черновецьку (європейська преса)


Прага – Європейські газети відзначають, що серед російських верхів триває досить дивне «хвилювання з приводу українського питання», і в Москві хотіли б видати успіхи української демократії за «хаос». Впливові видання також вказують на «нервування» західних інвесторів та фірм в Україні з приводу того, що політична нестабільність через суди і коаліційні негаразди може тут затягнутися на довший час. Оглядачі також цитують статтю Віктора Януковича в західній газеті, де він обіцяє не лише розвивати цінності демократії, а й зробити Україну «мостом між Сходом і Заходом».

Христина Черновецька в одному зі столичних ресторанів. (Архівна фотографія. Київ, 1 лютого 2009 року)
Британська «Ґардіан» намагається розібратися, чи дійсно в Парижі днями була пограбована на 6 мільйонів доларів донька мера української столиці Христина Черновецька. Газета публікує матеріал своїх паризького і московського кореспондентів Ліз Дейвіс та Люка Гардінґа, які стверджують, що поліція Парижа інформувала журналістів про звернення саме Христини Черновецької, доньки мера Києва, з приводу викрадення у неї злодієм сумочки з коштовностями на суму в 6 мільйонів доларів. Тут ідеться про те, що водій «Мерседеса», в якому їхала нібито Христина, навіть намагався наздогнати злодія, але безуспішно. «Ґардіан» також повідомляє, що її кореспондентові підтвердили у вівторок увечері в паризькому готелі «Георг П’ятий», що жінка на ім’я Христина Черновецька зарезервувала кімнату в цьому готелі, але телефон номера вчора не відповідав. Газета також повідомляє, що найдешевший номер у цьому готелі коштує понад 700 євро за ніч. У статті сказано, що сторона мера Черновецького всіляко спростовує цю інформацію, а політичні недруги мера Києва намагаються надати цьому політичного забарвлення.

Тоні Гелпін зауважує на сторінках лондонської «Таймз», що Москва сьогодні всіляко «заохочує» новообраного Президента України Віктора Януковича до тіснішої співпраці України з Росією. І йдеться не лише про запрошення главою Кремля, щоб Янукович відвідав Москву, а й те, що російський прем’єр Володимир Путін вже запропонував новому главі в Києві велику «інтеграцію України в СНД». «На перший погляд, помаранчевий жах у Києві для Кремля завершується і Росія досягає своєї мети відновленням сфери «привілейованих інтересів» у регіоні, всупереч протестам Заходу. Та все ж Путін залишається досить дивно схвильований українським прикладом», – наголошує Тоні Гелпін. Російський глава намагається й сьогодні всіляко чорнити українське політичне життя, український плюралізм як «хаос, не потрібний Росії», хоча у світі бачать такий розвиток подій в Україні як приклад поступу демократії. Тому автор статті в «Таймз» вважає, що Віктор Янукович, хотів би він чи не хотів би, все ж є «забруднений «помаранчевим вірусом», тому що, на відміну від Путіна, не може управляти Україною за допомогою диктату». Тоні Гелпін резюмує, що під час свого візиту до Кремля Янукович представлятиме демократичну державу, а велика зацікавленість Росії в українських справах показує тим більший контраст між політичними свободами в Москві та Києві.

Лондонська «Файненшел Таймз» інформує про продовження політичних незгод в Києві, судові позови Юлії Тимошенко на результати президентських виборів та аргументи адвокатів Тимошенко про нібито фальшування прихильниками Януковича понад півтора мільйона голосів виборців. Тут також ідеться про те, що подальше тривання політичної нестабільності «нервує західних інвесторів та фірми в Україні, котрі бояться ускладнення співпраці Києва з МВФ».

Новообраний Президент України Віктор Янукович розмістив на сторінках європейського видання газети «Волл Стріт Джорнал» статтю, де обіцяє продовжувати розвиток демократичних цінностей в Україні та вести свій народ до ЄС і тіснішої співпраці з Росією. Віктор Янукович просить Захід не змушувати його робити «помилковий вибір між перевагами Сходу і Заходу, бо я, як Президент, буду наводити мости між ними, а не будувати вулицю з одностороннім рухом. Ми нація з європейською ідентичністю, але у нас також є історичні, культурні та економічні зв’язки з Росією», – пише Янукович у статті в «Волл Стріт Джорнал». Янукович не лише запевняє Захід у вірності його влади світовим ринковим цінностям, а й обіцяє впроваджувати їх в Україні та вести українців до ЄС шляхом виконання програми «Україна для людей».
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG