Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 21:44

Грузія протестує проти угоди Росії й Абхазії про російську військову базу


Президент Грузії закликав у середу Європейський Союз очолити переговори щодо врегулювання в його країні, де, за його словами, «можливе нове вторгнення».

Виступаючи в Королівському інституті міжнародних відносин («Чатам-гаус») у Лондоні, Міхеїл Саакашвілі нагадав, що два грузинські сепаратистські регіони – Абхазія і Південна Осетія – досі «де-факто анексовані Росією» після нападу Росії на Грузію в серпні 2008 року.

«Якщо хуліганам не дають відсічі, вони стають нахабнішими», – наголосив Саакашвілі й додав, що необхідний зовнішній тиск, щоб подолати таке становище. «Європа має відіграти свою роль», – заявив він і висловив упевненість, що одного дня російська окупація частин його країни буде подолана мирним шляхом.

У Тбілісі Міністерство закордонних справ Грузії теж висловило протест проти підписаної раніше в середу в Москві угоди між Росією і самопроголошеною Абхазією про створення на території цього непідконтрольного Тбілісі грузинського регіону російської військової бази зі штабом у Ґудауті.

Грузинське міністерство нагадало, що Росія свого часу зобов’язалася ще 2001 року закрити свою базу в Ґудауті, але досі не виконала цього зобов’язання.

За цією заявою, своїми нинішніми діями Москва намагається надати легітимності своїй військовій окупації й анексії грузинських регіонів.

Цього ж дня, в середу, союз НАТО відразу ж засудив російсько-абхазьку угоду. Північноатлантичний союз вважає її нечинною і закликає Росію скасувати її.

Росія раніше в середу підписала з Абхазією угоду про російську військову базу з чисельністю в 1 тисячу 700 військовослужбовців та іншу військову співпрацю терміном на 49 років із подальшим автоматичним продовженням.

Росія разом із Нікарагуа, Венесуелою й атолом Науру, на відміну від решти міжнародної спільноти, після нападу на Грузію в 2008 році визнала самопроголошену на початку 1990-х років «незалежність» грузинських сепаратистських регіонів Абхазії і Південної Осетії.

Recommended

XS
SM
MD
LG