Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 14:56

На засіданні ради коаліції домовленостей поки що не досягли – Зварич


Рада коаліції фракцій БЮТ, блоку «Наша Україна – Народна самооборона» і Блоку Литвина вирішила продовжити консультації щодо подання Голові Верховної Ради Володимирові Литвину пакету документів, які б підтверджували існування коаліції.

Як повідомив народний депутат від НУНС Роман Зварич, сьогодні на засіданні ради коаліції домовленостей не досягли.

За його словами, на засіданні обговорювалися різні варіанти розвитку ситуації, які, по суті, «зводились до двох варіантів».

Перший варіант – «посилаючись на незворотність дії закону, нічого не робити», повідомив Зварич. Він зауважив, що при такому підході через десять днів «ми перебуватимемо у невизначеній юридично-правовій ситуації, яка відкриває можливість новообраному Президентові припинити повноваження Верховної Ради і оголосити про дострокові парламентські вибори».

Як заявив депутат, за другим варіантом потрібно відповідно до регламенту Верховної Ради «подати повний комплект» необхідних документів для підтвердження діяльності коаліції.

За його словами, саме навколо цих питань точилася розмова, але ніяких конкретних рішень не ухвалювалося.

У той же час Зварич наголосив, що жоден з представників трьох фракцій не заявляв про вихід хоча б однієї з фракцій зі складу коаліції.

17 лютого Голова Верховної Ради Володимир Литвин попросив коаліцію надати йому й регламентному комітетові документи, що підтверджують її існування, з принаймні 226 підписами депутатів із її складу. За словами спікера, такі документи повинні бути надані протягом 10 днів, до 27 лютого.

У відповідь у БЮТ і в Міністерстві юстиції назвали цю вимогу незаконною через те, що щойно ухвалений закон про регламент Верховної Ради, який запровадив норму про підписи більшості депутатів, не має зворотної дії і не стосується порядку формування в минулому нині чинної коаліції.

Recommended

XS
SM
MD
LG