Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 22:16

Балон, що вибухнув у Луганську, був наповнений сумiшшю газiв – Держгiрпромнагляд


За висновками експертiв, до трагедiї у луганськiй лiкарнi призвела низка порушень технiчного характеру, повiдомляє прес-служба Держгiрпромнагляду.

Так, за даними комітету, балон був наповнений не медичним киснем, а сумiшшю газiв, персонал лiкарнi не був навчений роботi з балонами зi стисненими та скрапленими газами; газовi балони в лiкарнi зберiгалися не в установленому мiсцi.

Держгiрпромнагляд здiйснив перевiрки лiкарень i станцiй, на яких наповнюються кисневi балони. «З’ясувалося, що грубi порушення в медичних установах – системне явище», – наголошується в повiдомленнi.

Провiвши понад тисячу перевiрок, iнспектори вилучили майже 800 балонiв з киснем, якi були в примiщеннях лiкарень, а експлуатацiю близько 2,5 тисяч довелося призупинити через порушення правил безпечної експлуатацiї.

Пiд час перевiрок станцiй, якi наповнюють балони киснем, виявилося, що на територiї України тiльки 24 станцiї мають вiдповiднi лiцензiї, якi гарантують якiсть медичного кисню.

Держгiрпромнагляд вирiшив посилити вимоги з використання стисненого i скрапленого кисню. При виявленнi порушень комiтет обіцяє вживати заходiв аж до анулювання дозволу на виконання робiт, пов’язаних iз наповненням балонiв.

18 сiчня в Луганську в п’ятиповерховому будинку мiської лiкарнi №7 у вiддiленнi реанiмацiї вибухнув кисневий балон. Вiд вибуху зруйнувалися конструкцiї перекриттiв 5-го, 4-го, 3-го i 2-го поверхiв. Загинули 16 людей, дев’ять – були травмовано.

Recommended

XS
SM
MD
LG