Доступність посилання

ТОП новини
16 Липень 2019, Київ 03:54

Індустріальний парк на українсько-угорському кордоні мав би допомогти депресивним територіям


Ужгород – На українсько-угорському кордоні планують розбудувати промисловий парк. Завдяки цьому проекту Закарпатська та Саболч-Сатмар-Березька області, що їх називають «депресивними регіонами», можуть отримають нове дихання. Бо промисловий, парк передбачає будівництво нових підприємств, залучення інвестицій на пільгових умовах, створення робочих місць, відрахування до місцевих бюджетів. Угорська сторона вже має подібний приклад роботи й готова ним поділитися. Українська сторона готовність поки що лише декларує – відповідні закони держава лише розробляє.

Науковці з українських та угорських інститутів, міністри регіонального розвитку й будівництва України та Угорщини, посли, прикордонники, митники та представники органів місцевого самоврядування обговорювали сьогодні ідею промислового українсько-угорського парку та шляхи його реалізації.

Українці говорять про подібний досвід – спеціальна економічна зона Закарпаття дозволила свого часу залучити завод зі складання автомобілів «Єврокар», низку філій потужних світових компаній.

Угорці хваляться 15-річним досвідом промислового парку на кордоні з Австрією. Зараз хочуть цей позитив перенести й до України. Генеральний консул України в угорському Ніредьгазі Іван Іванчо пояснює, що спочатку буде створений індустріальний парк на території Угорщини, а потім буде зроблене дзеркальне відображення на українську територію.

Промисловий парк шлях до ЄС


Угорська сторона уже принесла відповідні пропозиції – готові варіанти проектів індустріального парку зі свого боку. Українці ще роздумують, де саме розташувати майбутній промисловий парк. Голова Фонду розвитку транскордонного співробітництва Іван Устич каже: «Це має бути територія, що працюватиме як годинник: митні переходи, колії тощо, аби підприємці не мали жодних проблем».

У створенні такого промислового парку зацікавлені обидві сторони, переконує посол Угорщини Андраш Баршонь. Він зауважує, що і Закарпаття, і угорська область Саболч-Сатмар – є депресивними регіонами, мають високий рівень безробіття і взагалі не мають промислових підприємств. На тлі всього цього та економічної кризи промислова зона перш за все поліпшила б життя місцевого населення. Крім того Баршонь висловив переконання, що «таке співробітництво означає, що українці стануть швидше членами Євросоюзу, ніж держава загалом».

Щоправда, самі підприємці, які працюють в Україні, з надзвичайним скептицизмом ставляться як до нинішньої конференції та її планів, так і до перспектив створення індустріального парку. Кажуть, найбільша біда в цьому плані – відсутність законодавства про індустріальні парки. Відповідний закон поки що пройшов перше читання. А поки його ухвалять та розроблять механізми реалізації, можуть минути й рік-два. Затягнути такі процеси може ще й політична нестабільність.


В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG