Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 22:48

Студенти отримали право обирати 25% дисциплін – Міносвіти


Студенти українських вишів наступного року отримають право самостійно обирати 25% дисциплін від обсягу професійної та практичної підготовки.

Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України, обсяг нормативних дисциплін, затверджених Міносвіти, становитиме 50%, ще 25% встановлюватиме виш.

«Це справді повага до автономії вишу і права вибору студента. Відтепер і керівництво, і вчені ради, і особисто студенти відповідальні за якісну підготовку фахівця», – прокоментував свій наказ міністр освіти і науки Іван Вакарчук.

Відповідні положення наказу запроваджуються з 2010-2011 навчального року.

Згідно з наказом, також запроваджується державний іспит з української мови за професійним спрямуванням і державний іспит з одній чи кількох базових дисциплін, або випускна кваліфікаційна робота бакалавра, зокрема у формі зовнішнього незалежного оцінювання для окремих галузей освіти.

У відомстві нагадали, що нині для фізико-математичних, природничонаукових і технічних напрямів передбачено 10% гуманітарної підготовки від загального обсягу, а для гуманітарних та соціально-економічних напрямів –15%.

Recommended

XS
SM
MD
LG