Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 09:43

У Дніпропетровську презентували фільм про Миколу Хвильового


Прем’єра документального фільму про життя літератора та громадського діяча Миколу Хвильового «Цар і раб хитрощів» відбулася сьогодні в Національному гірничому університеті, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Автори стрічки – режисер Національної телекомпанії України Ірина Шатохіна та історик, професор Юрій Шаповал.

Зйомки першого повнометражного двосерійного документального фільму про життя Миколи Хвильового проходили у місцях, безпосередньо пов’язаних із його життям.

Унікальність фільму, кажуть творці, у тому, що сценарій базується на невідомих донині документах, які СБУ розсекретила у 2008 році. Це – архівні документи, які зберігаються у так званій справі-формулярі на Миколу Хвильового.

За словами авторів стрічки, у справі є надзвичайно цікава для істориків, літераторів, мистецтвознавців збірка повідомлень таємних інформаторів ГПУ про життя, особливості творчості, громадської діяльності і, навіть, обставини смерті Хвильового.

Микола Хвильовий – український прозаїк, поет, публіцист, один із основоположників пореволюційної української прози, течії «активного романтизму», ініціатор створення української літературної групи «ВАПЛІТЕ». Вважав себе комуністом. Розчарований у радянській дійсності, спостерігаючи наслідки колективізації і голодомор 1933 року, у травні 1933-го покінчив життя самогубством. По смерті його звинувачували в «українському буржуазному націоналізмі».

Recommended

XS
SM
MD
LG