Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 21:59

НАТО сподівається, що війська Нідерландів лишаться в Афганістані


Північноатлантичний союз висловив сподівання, що нідерландський військовий контингент залишиться в Афганістані всупереч попереднім планам вивести його після суперечки в уряді Нідерландів, яка призвела до його розпаду.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен далі вважає, що найкращим рішенням для всієї місії в Афганістані була б нова, хай і менш чисельна, операція Нідерландів у цій країні після серпня цього року.

Але, додав у суботу речник НАТО Джеймз Аппатурай, який повідомив про це, Нідерланди мають ухвалити своє власне рішення.

Уряд Нідерландів розпався в ніч із п’ятниці на суботу після провалу переговорів між двома найбільшими партіями в ньому, які так і не змогли домовитися, чи таки виводити нідерландські війська з Афганістану цього року, як планували раніше.

Про розпад оголосив прем’єр-міністр Ян Петер Балкененде по 16-годинних переговорах, що протривали до ранку суботи.

Союз НАТО вже просив Нідерланди розглянути можливість залишити 2 тисячі нідерландських військових у провінції Урузган в Афганістані і після раніше оголошеного на серпень цього року терміну виведення.

Правоцентристський Християнсько-демократичний альянс на чолі з Балкененде підтримав можливість залишити в Афганістані скорочений нідерландський контингент. Але інша коаліційна партія, Партія праці, виступила проти й вимагала закінчити афганську місію за попередніми планами.

Союз НАТО командує багатонаціональними Міжнародними силами сприяння безпеці, які перебувають в Афганістані за мандатом Ради безпеки ООН і в яких беруть участь понад 40 країн.
XS
SM
MD
LG