Доступність посилання

ТОП новини
24 Жовтень 2018, Київ 08:51

«Золотого ведмедя» Берлінського кінофестивалю отримав фільм із Туреччини


Стрічка «Мед» (Bal) турецького режисера Семіха Капланоглу отримала головну нагороду Міжнародного журі Берлінського кінофестивалю за найкращий фільм – «Золотого ведмедя».

Другу нагороду, «Срібного ведмедя», отримав кінофільм «Коли я хочу свистіти, я свищу» (Eu când vreau să fluier, fluier) румунського кінорежисера Флоріна Шербана.

Журі на чолі з відомим німецьким режисером Вернером Герцоґом також присудило в суботу низку «Срібних ведмедів» за окремими категоріями.

Найкращим режисером визнали Романа Поланського за його фільм «Письменник-привид» (The Ghost Writer). Сам режисер не був на нагородженні, бо перебуває під домашнім арештом у Швейцарії в очікуванні на рішення щодо його екстрадиції до США, де на нього чекає давнє звинувачення в зґвалтуванні неповнолітньої понад 30 років тому.

Найкращою акторкою названа Сінобу Терадзіма з Японії, яка знялася в фільмі «Гусениця» (Caterpillar/キャタピラー) режисера Кодзі Вакамацу.

«Срібного ведмедя» за найкраще виконання чоловічої ролі отримали двоє російських акторів, Григорій Добригін і Сергій Пускепаліс, за їхню участь у фільмі «Як я провів цього літа» (Как я провёл этим летом) Олексія Попогребського.

За найкращу операторську роботу, виявлену в цьому ж російському фільмі, «Срібного ведмедя» присудили операторові Павлові Костомарову.

І нагороду за найкращий сценарій отримали Ван Цюаньань і На Цзінь із Китаю за фільм першого з них «У розлуці разом» (團圓/Apart Together).

Українська стрічка режисера Мирослава Слабошпицького «Глухота», яка була представлена в конкурсній програмі короткометражних фільмів, нагород не отримала.
XS
SM
MD
LG