Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 07:20

Ющенко затвердив Концепцію державної мовної політики


Президент Віктор Ющенко доручив Кабінету Міністрів у тримісячний термін розробити й затвердити державну програму розвитку й функціонування української мови і мов національних меншин на 2011-2015 роки.

Про це йдеться в указі від 15 лютого, оприлюдненого сьогодні на сайті глави держави. Цим указом Ющенко затвердив Концепцію державної мовної політики.

Крім розробки програми розвитку української мови, уряду доручено також удосконалити законодавство про мови, забезпечити розширення застосування української мови в засобах масової інформації, сфері культури, освіти й науки.

Відповідно до Концепції, пріоритетом державної мовної політики має бути утвердження і розвиток української мови, а також забезпечення її функціонування у всіх сферах громадського життя.

«Держава повинна забезпечити безумовне виконання конституційної норми щодо всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Громадяни України, незалежно від етнічного походження, переконань та займаної посади, повинні володіти українською мовою як мовою свого громадянства. Володіння державною мовою або її розуміння в обсязі, достатньому для спілкування, є неодмінною умовою набуття громадянства України», – мовиться в Концепції.

За документом, мовна держполітика має бути спрямована на утвердження поваги до української мови і мов національних меншин та викорінювання будь-яких проявів неповаги до них.

Пріоритетним у реалізації державної мовної політики, за Концепцією, зокрема, має бути забезпечення прав громадян на одержання інформації українською мовою – через друковані ЗМІ, рекламу, а також на перегляд іноземних фільмів, дубльованих або озвучених українською мовою.

Серед пріоритетів також розвиток українського сегмента інтернету і комп’ютерного забезпечення українською, поліпшення якості українського мовлення на вітчизняних теле- і радіоканалах, створення системи дієвого контролю за дотриманням законодавства про мови і механізм його здійснення, розробка механізмів захисту української мови і мов нацменшин від будь-яких проявів публічного приниження або неповаги.

Recommended

XS
SM
MD
LG