Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 20:20

Чи легко знайти компроміс у пошуках парламентської коаліції (огляд преси)


Київ – Процес зміни уряду входить у завершальну стадію. Як пише газета «Сегодня», Партія регіонів успішно домовляється про коаліцію з НУ-НС. За інформацією видання, лишилося узгодити лише три питання, що стоять на перешкоді домовленостям, а саме: відмова «регіоналів» від державного статусу російської мови, продовження курсу України на євроінтеграцію і відмова від створення консорціуму з газотранспортної системи. Всі три проблеми вирішуються легко, переконує видання. Скажімо, російську мову можна розширити в певних регіонах окремим указом. Євроінтеграція зараз і так не більше ніж гасло. А питання з консорціумом навряд чи вирішиться найближчим часом. Тож, на думку газетярів, ключове питання зараз – хто стане новим прем’єром. Заголовок статті – «Хто поділить шкуру тигрюлі?»

У кого з трьох претендентів на посаду прем’єра найбільше шансів – у Сергія Тігіпка, Арсенія Яценюка чи Миколи Азарова? На думку експертів газети «День», найменше шансів у Миколи Яновича, кандидатуру якого навряд чи підтримають «нунсівці». Щодо двох банкірів, то ні Яценюк, ні Тігіпко нічого не дають Януковичеві в парламенті. У них немає свої фракцій. Однак високий рівень підтримки дозволятиме Тігіпкові розраховувати на компроміси у Верховній Раді. НУ-НС теж робить ідеологічний вибір, тому й обговорюється кандидатура Яценюка як варіант можливого компромісу. Відтак, як прогнозують експерти, хтось із них стане прем’єром, хтось рухатиме фінансово-економічний блок і займатиметься реформами, а хтось може претендувати на керівництво Національним банком.

В день інавгурації Президента України Януковича церковні заходи в Києві проводитиме патріарх Московський Кирило. Тим часом, як зазначає газета «Україна молода», ініціатива «москвопомазання» нового Президента України спричинила хвилю обурення серед націонал-демократичних сил. Там вважають, що «вступ Президента України Януковича на посаду не може освячуватися іноземним ієрархом», і Віктор Янукович мав би «усвідомити себе Президентом усієї України, а Президента всієї України мають благословити предстоятелі українських церков». Стаття називається «Під московським омофором».

Команда Леоніда Черновецького планує влаштувати чергову роздачу столичної землі, стверджує тижневик «Ділова столиця». Зокрема, за інформацією видання, київська мерія має намір подарувати голові ДПАУ Сергієві Буряку 23 гектари землі в Кончі-Заспі. Опозиція вже заявила, що має намір апелювати до Генпрокуратури. Але чиновники запевняють, що всі спроби оскаржити рішення Київради заздалегідь приречені на провал.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG