Доступність посилання

ТОП новини
17 Лютий 2018, Київ 22:04

У Дніпропетровську відновили літературний альманах, заснований поетом-дисидентом


Справу свого чоловіка – видання літературно-художнього альманаху «Пороги» – продовжила Орина Сокульська, вдова дніпропетровського поета-дисидента Івана Сокульського.

Як заявила Орина Сокульська сьогодні на презентації, Іванові Сокульському свого часу вдалося видати 9 номерів альманаху. Про це повідомляє організатор презентації, інформаційна агенція «Новий міст», яка є проектом Інституту Горшеніна.

До першого номера відновленого альманаху, який побачив світ зараз, вдова поета відібрала найкращі вірші свого чоловіка.

«Сьогодні, коли перечитуєш його листи, щоденники, вірші, не розумієш, за що людина скільки відсиділа. Ці люди, шістдесятники-правозахисники, могли тільки мріяти про сьогоднішній день, де є свобода, демократія. Мабуть, як би гірко це не звучало, саме той час і народив таку високу, прекрасну поезію, в якій людина утверджувала себе», – зазначила вдова поета.

Нещодавно Президент Віктор Ющенко нагородив посмертно дніпропетровського поета й правозахисника Івана Сокульського орденом Свободи. Відзнака присвоєна через 18 років після смерті. Орина Сокульська назвала цю подію «радістю зі сльозами на очах».

Іван Сокульський – громадсько-політичний діяч, дніпропетровський поет-«шістдесятник», правозахисник, член Української Гельсінської групи, у якого за плечима майже два десятиліття радянських концтаборів. Був співзасновником дніпропетровських обласних організацій Товариства української мови імені Шевченка та «Меморіалу». Помер 1992 року, похований у Дніпропетровську.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG