Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 07:43

Влада Києва обіцяє відреставрувати пам’ятник засновникам Києва до Дня міста


Київська влада розпочала підготовчі роботи для реставрації пам’ятника засновникам міста – Кию, Щеку, Хориву та їхній сестрі Либідь. Про це повідомили у прес-службі Київської міської державної адміністрації з посиланням на керівника Головного управління охорони культурної спадщини КМДА Руслана Кухаренка.

Завершити реставрацію планується до Дня Києва (останні вихідні травня), наголосив Кухаренко.

За його словами, часткове руйнування пам’ятника сталося через вади конструкції. «Пам’ятник засновникам Києва встановлений ще у 1982 році. Оскільки у Радянському Союзі після Олімпіади-80 була епоха колосальної економії, то на рівні ЦК КПРС було заборонено виготовляти скульптури із кольорових металів. Було віднайдено спосіб виготовлення скульптур у склобетоні із подальшим обковуванням мідним листом. Від того часу і до епохи незалежної України дуже багато скульптур були виконані саме у такий спосіб», – заявив чиновник.

Такий спосіб, пояснив Кухаренко, має дуже великі вади через те, що бетон набирає вологи, і впакований у мідь не має можливості просохнути. І під час замороження та розмороження, яке відбувається у холодні періоди, бетон набуває губчастої структуру, нездатної нести навантаження. Саме це, за словами Кухаренка, і сталося із пам’ятником засновникам Києва.

За його словами, столична влада вирішила негайно демонтувати фігури і провести термінові реставраційні роботи.

Руйнування пам’ятника Кию, Щеку, Хориву та їхній сестрі Либідь помітили увечері 23 лютого. Виявлено, що обвалилася задня частина човна зі скульптурами Щека і Хорива.

Наразі зруйновану частину човна накрили захисною плівкою.
XS
SM
MD
LG