Доступність посилання

ТОП новини
19 Березень 2019, Київ 21:26

До Євросоюзу та Росії в українців однакове ставлення – опитування


Київ – Українці не хочуть об’єднання ані з Росією, ані з Європейським Союзом. Такі висновки роблять експерти Інституту Горшеніна на основі даних останнього дослідження.

Відносини між Україною та Росією нині дружніми вважає 26,9% опитаних. Подібна ситуація і в діалозі Україна – ЄС (24%), щоправда щодо західного вектора, то тут близько половини респондентів називають відносини з Євросоюзом взагалі нейтральними.

За даними телефонного опитування Інституту проблем управління імені Горшеніна, на покращення відносин із Росією за Президента Януковича розраховує більш як три чверті респондентів (75,9%). У тому, що поліпшуватиметься діалог з ЄС, не сумнівається 45% опитаних українців.

Найкращим результатом співпраці України як із ЄС, так і з Росією респонденти вважають безвізовий режим та культурний обмін, залишаючи позаду спільну зовнішню політику, валюту та законодавство.

Директор Інституту Горшеніна Костянтин Бондаренко вважає, що опитування свідчить: українці наразі не хочуть об’єднуватися ані з Росією, ані з ЄС. А із тим, що Євросоюз втрачає популярність серед українських громадян, політолог не згоден. На думку експерта, в Україні останнім часом сформувалося об’єктивне бачення переваг та недоліків членства в ЄС.

«Українці розуміють, що вступ до ЄС – це все ж певне обмеження суверенітету. До того ж, респонденти мали можливість спостерігати за процесом інтеграції до Євросоюзу сусідніх держав», – каже Костянтин Бондаренко. «До того ж, побутує думка, мовляв, навіщо нам йти в бідні родичі до когось, треба спочатку самим стати на ноги», – додає він.

Понад усе – національний інтерес


Експерти погоджуються, що новий Президент повинен розвивати багатовекторну зовнішню політику. Директор міжнародних програм Центру Разумкова Михайло Пашков наголошує, що наразі – це єдиний оптимальний варіант. У відносинах із Росією політолог – за прагматичний сценарій розвитку. «Треба проводити конкретний діалог, уникати взаємних обвинувачень та ультиматумів, на яких відносини з Росією будувалися останнім часом», – вважає він.

Перший Президент незалежної України Леонід Кравчук наполягає: у зовнішній політиці для нового глави держави важливо триматися національних інтересів. «Якщо ми знову повернемося до Росії, то залишимося у складі євроазіатського простору, і звідти нам уже ніколи не вирватись», – каже Леонід Кравчук.

За даними опитування, 64,2% респондентів упевнені, що перший закордонний візит Президент Янукович мав би здійснити саме до Росії, і лише 14,3% підтримують візит до штаб-квартири ЄС. Напередодні у Партії регіонів заявили, що перший закордонний візит новообраний глава держави здійснить саме до Брюсселя.

Телефонне опитування проводилося Інститутом Горшеніна з 20 по 22 лютого 2010 року. Було опитано 1000 респондентів віком від 18 років у всіх обласних центрах України, включно зі столицею, Києвом, а також у Севастополі.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG