Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 20:31

Новий Президент України не є наївно промосковським? (Європейська преса)


Прага – Європейські газети інформують про інавгурацію нового Президента України Віктора Януковича та наголошують, що до Києва на цю церемонію прибули делегації з понад 100 країн світу, щоб привітати нового главу української держави. Оглядачі також зауважують, що вже з перших днів свого правління новий Президент України мусить не лише активно протистояти внутрішнім викликам – політичному та економічному хаосу в державі, а й боротися за утвердження свого імені, як самостійного політика, на міжнародній арені, де за Януковичем вже закріпилася характеристика «проросійського». Та й певні моменти інавгурації, як зауважують газети, це не прямо, але підтверджують.

Швейцарська «Нойє Цюрхер Цайтунґ» інформує, що новий Президент України Віктор Янукович вже поклявся в четвер у Києві на Конституції перед депутатами парламенту та іноземними гостями з понад 100 країн. Ця присяга засвідчила початок президентства Януковича, хоча його головна політична суперниця, глава уряду Юлія Тимошенко проігнорувала інавгурацію. Швейцарське видання зауважує, що міжнародні спостерігачі висловлюють сподівання на здатність Януковича вивести Україну з найтяжчої з часів падіння СРСР економічної кризи та виконувати важливі для Європи транзитні зобов’язання. Це видання з Цюріха також наголошує, що чимало критиків нового глави України висловлюють свій песимізм щодо самостійності Президента Януковича, котрий «занадто близький для Росії».

Австрійська «Ді Прессе» з настороженістю інформує, що на інавгурацію Віктора Януковича не прибули чимало відомих українських політиків, серед яких і колишній вже Президент Віктор Ющенко, Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Ця газета також звертає увагу на дружбі нового глави України з Росією та на його антинатовському налаштовуванні.

Європейське видання «Волл Стріт Джорнал» акцентує увагу на тому, що перед інавгурацією Віктор Янукович отримав в Києві благословення на президентство від закордонного, Московського патріарха РПЦ Кирила. Газета також наголошує, що новий Президент України вступає на посаду з «нестійким мандатом, успадковуючи уражену кризою економіку держави та політично розколоту націю». «Він має широку підтримку на російськомовному Сході України, але на україномовному Заході він всюди програв Юлії Тимошенко», – зазначає «Волл Стріт Джорнал». Видання також вважає, що Віктору Януковичу доведеться важко усувати від влади свою політичну суперницю Юлію Тимошенко і це може тривати місяцями, хоча речниця нового Президента Ганна Герман обіцяє газеті заміну Тимошенко на посаді Прем’єр-міністра вже до весни.

Московська «Нєзавісімая газета» не виключає, що деякі політичні кроки Москви напередодні інавгурації Віктора Януковича можуть поставити його у повністю залежне становище від Росії. Це не лише благословення Януковича патріархом РПЦ Кирилом в Києві, перед інавгурацією Президента України, а й розпорядження президента Росії про проведення в Севастополі у травні російського військового параду до 65-річчя Перемоги у війні з нацизмом, без попереднього узгодження цього із новою українською владою. Ці дії Москви вже викликали протести різних політичних сил України. Деякі експерти не виключають, що такі кроки Росії, включно з дивною відмовою Дмитра Медведєва від участі в інавгурації в Києві, є першими тестами на «підлеглість Януковича Кремлю».

Хоча впливова «Файненшел Таймз» радить не поспішати із остаточним включенням Віктора Януковича в орбіту «прислужників Москви». Газета не виключає, що новий Президент України «не є таким вже наївно проросійським» і вказує на українських олігархів за його спиною, котрим не до вподоби те, щоб «їм у шиї дихав Кремль, як їхнім російським колегам бізнесменам». Хоча український бізнес зацікавлений у дешевшому російському блакитному паливі, хоча б у такій користі дружби з Москвою. Лондонська газета також вважає що ЄС має дати Віктору Януковичу якийсь час для вироблення його зовнішньої політики, але вже зараз з’ясувати, що стоїть за його планами щодо включення України в митний союз із Росією, чи є чесними та прозорими наміри Віктора Януковича витворити газовий консорціум із Росією та ЄС. «Файненшел Таймз» також наголошує, що нині швидкий прорив на захід для Києва нереальний і тому політика нового Президента України має бути розумною та врівноваженою, але він не має забувати, щоб «будь-які короткотермінові справи з Москвою не зашкодили довготерміновим перспективам просування України до Європи».
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG